З початку квітня на Черкащині дефіцит опадів становить 95-99 %

З початку квітня на Черкащині дефіцит опадів становить 95-99 %

Сьогодні відбулося засідання регіональної комісії з ТЕБ та НС під головуванням Омаргалієва К.С. присвячене пожежній небезпеці в екосистемах області. 

Як відомо, головним фактором, який формує пожежну небезпеку в екосистемах є погодні умови. У цьому році після затяжної зими пожежонебезпечний період в області розпочався 4 квітня. Не дивлячись на подвійну норму зимових опадів, вже на середину квітня верхні шари грунту, лісова підстилка і рослинність були сухими. З початку квітня на Черкащині дефіцит опадів становить 95-99 %. 

Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Бездощовий період у поєднанні із високими, як для цього часу, температурами сформував високі значення пожежної небезпеки. Вже з 15 квітня в усіх районах області встановився найвищий 5 клас пожежної небезпеки, який тримається і донині.

Вже завтра, 27 квітня, прогнозуємо атмосферні фронти із заходу, які принесуть на Черкащину помірні дощі та зниження температурного фону на 3-5°, що зменшить клас горимості в екосистемах.

Зараз погода переходитиме до літнього режиму, і вже на початку травня матимемо підвищений температурний фон та суху погоду, що у супроводі посиленого вітру формуватиме високі показники горимості.

Попереду нас чекає літній період, який характерний високими температурами повітря +28+33°, в окремі дні поверхня грунту розпікатиметься до 55-60°, що при нерівномірному розподілі зливових дощів підтримуватиме високі значення пожежної небезпеки. Крім цього, літні грози є додатковим фактором загорання в екосистемах.

Слід наголосити, що недопустимо спалювати суху рослинність і сміття на присадибних ділянках і огородах, тому що окрім небезпеки розповсюдження вогню це ще й забруднює повітря і негативно вливає на самопочуття людей.

Горіння великих площ очерету біля водних об’єктів і на болотах шкодить популяції птахів та інших тварин.

Залиште коментар