З початку року вЧеркасах рак молочної залози виявили у півсотні жінок Черкас

З початку року вЧеркасах рак молочної залози виявили у півсотні жінок Черкас

У Черкасах провели акцію, приурочену Всесвітньому дню боротьби з раком молочної залози. До цього долучилися лікувальні заклади міста.

У Черкасах проживає близько 82046 жінок старших 40 років. Під час проведення акції в центрах та стаціонарах міста було обстежено 1702 жінки після 40 років на виявлення раку молочної залози, із них у 28 запідозрили онкологічне захворювання молочної залози, і вони були направлені на додаткові обстеження та консультацію в обласний онкологічний диспансер.

Про це інформує Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР.

Загалом упродовж 9 місяців на рак молочної залози захворіло – 50 містянок. У 32 % випадків – була вже занедбана форма.

У 95% випадків рак молочної залози не турбує жінку, а тим часом на першій, нульовій стадії, рак повністю виліковується. Самодіагностика разом з клінічним обстеженням і мамографічним обстеженням – три кити раннього розпізнавання раку молочної залози. Клінічне обстеження в лікаря–мамолога допомагає виявити пухлини від 4 і більше міліметрів. Його проводять один раз у два–три роки, починаючи з 18–20 років, а з 30–річного віку — щороку.

Лікар-мамолог може вивчити всі скарги, оцінити стан, дати певні поради. Третій крок — інструментальна діагностика. Сучасні апарати ультразвукової діагностики (УЗД) дають якісне обстеження. Його роблять з 30–річного віку – один раз на рік. Мамографія — метод рентгенологічний і дає променеве навантаження, тож до 40–річного віку його не назначають.

Якщо до 30–річного віку рак молочної залози вражає одну з 1200 жінок, з 30 до 40 років – одну з 207 жінок, то в 40-59 років хворіє одна з 24, а з тих, кому понад 60, – одна із 13. Отже, з 40 до 50 років мамографічні обстеження необхідно проходити один раз на рік. Але якщо немає підозрілих змін у структурі молочної залози, можна робити це обстеження один раз на два роки. А з 50 років — щорічно. На сучасних апаратах можна виявити найменші зміни, які стануть вузлами через 3–4 роки. Їх можна видалити хірургічно, і при такій формі раку лікарі- онкологи дають гарантію, що жінка повністю вилікується і проживе багато років.

 

Залиште коментар