За неналежне утримання сміттєзвалищ черкаські екологи стягнули понад 700 тис грн збитків за два місяці

За неналежне утримання сміттєзвалищ черкаські екологи стягнули понад 700 тис грн збитків за два місяці

26 березня 2018 року в залі засідань Черкаської обласної державної адміністрації відбулася координаційна нарада на тему «Про стан поводження з твердими побутовими відходами в області” під головуванням Ю.Ткаченка, в якій прийняв участь начальник Державної екологічної інспекції у Черкаській області С.Поліщук.

Юрій Ткаченко дав доручення «Упроваджувати сучасні методи і технології поводження із твердими побутовими відходами та дав місцевим керівникам місяць на впорядкування стаціонарних сміттєзвалищ і ліквідацію стихійних».

Сергій Поліщук, в свою чергу, повідомив, що з 1 січня 2018 року набрав чинності пункт «і” ст. 32 Закону України «Про відходи», згідно із змінами, органам місцевого самоврядування заборонено захоронення неперероблених побутових відходів на полігонах. Міста і села повинні забезпечити сортування сміття за видами для переробки та утилізації.

“Сьогодні за неналежний стан сміттєзвалищ ми виписуємо приписи, притягуємо до адмінвідповідальності, розраховуємо збитки. Але якщо з часом ситуація не змінюватиметься, попереджую, ми будемо змушені закривати сміттєзвалища”, — наголосив Сергій Поліщук.

Довідково: Державною екологічною інспекцією у Черкаській області протягом січня-лютого 2018 року проведено 9 перевірок органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств на балансі яких знаходяться сміттєзвалища. За результатами проведених перевірок дев’ять осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за ст 82 КУпАП «Порушення вимог щодо поводження з відходами під час збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення». Стягнуто збитків на суму 743 тис.грн.

Згідно Плану Державної екологічної інспекції у Черкаській області затвердженого наказом Державної регуляторної служби України від 16.11.2017 №139 на 2018 рік заплановано провести 59 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства органами місцевого самоврядування та комунальними підприємствами на балансі яких знаходяться сміттєзвалища.

Залиште коментар