За підвищення рівня оплати праці в Черкасах бореться робоча група

За підвищення рівня оплати праці в Черкасах бореться робоча група

У департаменті соціальної політики відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за участі представників ГУ ДФС у м. Черкасах, Пенсійного фонду, міського Центру зайнятості та інших зацікавлених організацій. На комісію були запрошені суб’єкти господарської діяльності, у яких згідно звітності по єдиному соціальному внеску заробітна плата є нижчою від встановленого законодавством мінімального рівня.
Про це інформують на сайті Черкаської міської ради.
На чергове засідання робочої групи офіційно запрошено 19 суб’єктів господарської діяльності. Із них заслухали 15 представників підприємств, зокрема: ТОВ «Центр інструментів», ПП виробничо-комерційне підприємство «Амаранта», ТОВ «Універсал сістем», ПП «Інтертранс-партнер», приватне будівельне підприємство «Електросигнал», Гаражний авто-кооператив «Жовтень», ТОВ «Дніпро –Експрес», ТОВ «Капрі – Бетта», ТОВ «Перший Черкаський Хостел», ФОП Колесник Михайло Іванович, ФОП Сорокіна Ірина Костянтинівна, ФОП Середа Олена Миколаївна, ФОП Іщенко Олександр Михайлович, ФОП Євчак Лілія Сервіровна, ФОП Аветісян Альвіна Мишаївна. Ще 12 представників підприємств надали письмові пояснення.
За інформацією Пенсійного фонду України в м. Черкасах, кількість застрахованих осіб, рівень оплати яких у січні 2018 року не перевищував розмір мінімальної заробітної плати (3732,00 грн.), збільшилась на 1704 особи (60,5 %).
Кількість застрахованих осіб, які працювали неповний робочий час та виконували роботи за угодами цивільно-правового характеру складає 9895 осіб (10,3% від загальної кількості найманих працівників), в області 31398 осіб, що дорівнює – 12,4%. У  порівнянні з січнем 2017 року кількість осіб, які працювали неповний робочий день, у січні 2018 року збільшилась на 1392 особи.
Зростання кількості найманих працівників, які оформлені на умовах неповного робочого часу, може вказувати на тінізацію заробітних плат страхувальниками та мінімізацію витрат на сплату єдиного соціального внеску.
Результатом діяльності робочої групи є зростання фонду оплати праці, середнього розміру заробітної плати у місті, збільшення кількості застрахованих осіб, збільшення офіційно працевлаштованих працівників, підвищення рівня оплати праці та додаткові надходження ПДФО. З початку 2018 року, згідно з поданими звітами з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в Черкасах було створено 520 нових робочих місць.
Прослідковується постійна тенденція у деяких страхувальників до збільшення кількості осіб, які виконували роботи (надавали послуги) за договорами ЦПХ. Цей факт може свідчити про порушення трудового законодавства, зокрема про підміну трудових відносин цивільно-правовими: у січні 2017 року таких осіб налічувалось 3533 особи, у січні 2018 року – 2433 особи, що на 768 осіб (24,0 %) менше ніж у попередньому звітному місяці та на 1100 осіб (31,1%) менше ніж у січні 2017 року.
Керівникам підприємств, які запрошуються на засідання робочої групи, рекомендовано вжити всіх невідкладних заходів щодо підвищення розміру середньомісячної розрахункової заробітної плати до встановленого законодавством мінімального рівня (3723,00 грн. з 01.01.18р.) та переведенням працівників, які зайняті на виробництві неповний робочий день (тиждень), на 40- годинний робочий тиждень.
Виведення бізнесу з «тіні» є одним з пріоритетних завдань, які стоять сьогодні перед робочою групою. Під час зустрічей з представниками бізнесу члени робочої групи постійно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо вимог законодавства про працю. Пропонуються комплекти буклетів, які містять інформацію із послугами служби зайнятості.
Члени комісії надають консультації та зобов’язують представників бізнесу спрямовувати вивільнені кошти, за рахунок зменшення розміру єдиного соціально внеску на підвищення заробітних плат найманим працівникам.
За результатами проведених заходів, з початку 2018 року по юридичним особам легалізовано доходу на суму – 67,4 тис. грн, додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб на суму склали 12,14 тис. гривень.
Суб’єктами господарської діяльності – ФОПами легалізовано доходу на суму – 10,2 тис. грн, додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб на суму – 1,8 тис. гривень.
Одночасно, на засіданнях робочої групи керівникам суб’єктів господарювання постійно наголошується на відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю.
Відповідальність юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за порушення законодавства про працю передбачена від мінімального розміру заробітної плати до стократного розміру мінімальної заробітної плати (3723,00 грн – 372300 грн).
Результатом діяльності робочої групи є зростання фонду оплати праці, середнього розміру заробітної плати у місті та надходжень власних коштів до бюджету Пенсійного фонду; збільшення кількості застрахованих осіб та зменшення кількості осіб, яким заробітна плата нараховується менше мінімального розміру; збільшення офіційно працевлаштованих працівників, підвищення рівня оплати праці та додаткові надходження ПДФО. 

Залиште коментар