За спалювання гілля покарано працівників, що чистили насадження на трасі Київ-Дніпропетровськ

За спалювання гілля покарано працівників, що чистили насадження на трасі Київ-Дніпропетровськ

Під час проведення рейдової перевірки державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Черкаської області виявлено факт спалювання порубкових решток в пожежонебезпечний період на автодорозі Київ- Дніпропетровськ працівниками ПП”Компанія Зелена Діброва”, які 14 квітня виконували роботи по лісозаготівлі по договору з Службою автомобільних доріг Черкаської області.

Про це повідомив заступник начальника ДЕІ в Черкаській області Олександр Позняков.

Цим було порушено п.3.1 Правил пожежної безпеки в лісах України. За вчинення даного правопорушення двох горе-працівників притягнуто до адміністративної відповідальності.

 

Відповідальність за випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на сільськогосподарських землях, вздовж автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах передбачена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та складає від 170 до 340 гривень для громадян і від 850 до 1190 гривень для посадових осіб.

Спалення листя, гілок дерев та іншого побутового сміття мають згубні наслідки, як для здоров’я людей, так і для довкілля.

В результаті таких дій не тільки згорають рослини, а й гинуть птахи і тварини. Крім того, погіршуються механічні, фізичні, хімічні і біологічні властивості родючого шару ґрунту. Адже, до складу диму від спалювання трави та листя входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, в процесі горіння з димом у повітря вивільняються діоксини, що дуже небезпечні для здоров’я, бо ці речовини токсичні, стійкі до розпаду та здатні до накопичення в організмах людей і тварин.

Нагадую, що спалювання рослинності може перерости у неконтрольоване горіння, загрожуючи знищенню будівель та споруд житлового сектору. Крім того, дим погіршує видимість на дорогах, що призводить до збільшення кількості ДТП. Особливо важко локалізувати пожежі на відкритих територіях, де вогонь поширюється дуже швидко.

Залиште коментар