За ухвалення нового Виборчого кодексу виступили «батьківщинівці» Черкас

За ухвалення нового Виборчого кодексу виступили «батьківщинівці» Черкас

Сьогодні на Соборній площі у Черкасах відбувся мітинг у рамках Всеукраїнської акції за виборчу реформу «Ні – виборам за законом Януковича». Участь у ньому взяли різні опозиційні політичні сили, зокрема, й представники ВО «Батьківщина».

 

Передає кореспондент «ПроГоловне».

 

Ще у листопаді минулого року Верховна Рада проголосувала за зміни до виборчого законодавства, якими має бути скасована «мажоритарка» та запроваджені відкриті партійні списки. У травні очікується, що ВРУ ухвалить новий Виборчий кодекс. Проте зараз з’явилася загроза того, що численні поправки, внесені до цього кодексу з осені, нівелюють усі ті новації, що були прописані в законі від початку.

 

«Ми хочемо, щоб вибори проходили за відкритими партійними списками, щоб партіїі чи політичні сили несли відповідальність за своїх представників у парламенті, за їхні дії. Також ми виступаємо за скасування мажоритарної системи, як найбільшої корупційної складової виборчого процесу. На жаль, «мажоритарники» часто грішать тим, що скуповують голоси виборців на своїх округах, перетворюючи їх на власні феодальні володіння. А потім починають торгуватися з владою за якісь преференції», – пояснив суть акції голова Черкаської міської організації партії ВО «Батьківщина» Роман Діскант.

«Більшість людей не усвідомлюють значення Виборчого кодексу. А це насправді закон номер два – після Конституції країни. За цим законом громадяни обирають тих, хто потім формує керівництво держави, хто приймає інші закони, за якими житиме вся країна», – додав депутат міської ради від ВО «Батьківщина» Юрій Тренкін.

 

Нагадаємо, що досі вибори у країні проходили за змішаною системою: 50 % народних депутатів обиралося  за мажоритарною системою , і 50 % – за закритими списками політичних партій. Новий кодекс має все змінити радикально: ніякої «мажоритарки» і відкриті партійні списки. Останнє дозволить втрапити у списки партій новим лідерам, людям з регіонів, а не лише столичним діячам.

 

«Чудово ще одне. Сьогодні у цій акції беруть участь різні політичні партії, і це дуже показово. Політичні сили стали об’єднуватися навколо ідеї, а не навколо якогось лідера, і це свідчить про зростання їхньої політичної зрілості», – додав Роман Діскант.

Прочитайте ще:

Залиште коментар