За збитого насмерть велосипедиста винуватця ДТП засуджено до трьох років позбавлення волі

За збитого насмерть велосипедиста винуватця ДТП засуджено до трьох років позбавлення волі

Апеляційним судом Черкаської області 26.07.2018, за апеляційною скаргою прокурора переглянуто виправдувальний вирок Чорнобаївського районного суду, яким визнано невинуватим і виправдано 25-річного жителя Чорнобаївського району за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху, особою яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого) Кримінального кодексу України.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Черкаської області.

Органом досудового розслідування вказаний чоловік обвинувачується в тому, що він у серпні 2014 року, рухаючись на власному автомобілі в одному з сіл Чорнобаївського району Черкаської області, порушив Правила дорожнього руху України, не дотримався безпечної дистанції з іншими учасниками дорожнього руху та скоїв наїзд на велосипедиста, який рухався попереду. Унаслідок зазначеної дорожньо-транспортної пригоди останній отримав тяжкі тілесні ушкодження, від яких помер у лікарні.

Виконуючи функцію підтримання державного обвинувачення в суді, виправдувальний вирок оскаржено прокуратурою в апеляційному порядку. Завдяки активній позиції та принциповому підходу прокурора до участі в апеляційному розгляді вказаного провадження, апеляційний суд Черкаської області, погодившись з доводами прокурора, скасував виправдувальний вирок і ухвалив обвинувальний вирок, яким водія автомобіля визнано винуватим у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, й засуджено до 3 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки.

Прокурорами і надалі підтримуватиметься принципова, правова позиція щодо ухвалення законних вироків й призначення справедливих покарань винуватцям смертельних дорожньо-транспортних пригод.

Прочитайте ще:

Залиште коментар