Зауваження від руху ЧЕСНО до апеляційного суду Черкащини

Зауваження від руху ЧЕСНО до апеляційного суду Черкащини

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! провів моніторинг відкритості судових засідань апеляційних обласних судів України на предмет дотримання права на доступ до них та здійснення фото/відео фіксації засідань.

Протягом жовтня-листопада 2017 року регіональні координатори кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! моніторили засідання апеляційних судів у 23 областях України.Загалом було промоніторено 315 засідань.

Всього у 3% випадків активістам було відмовлено у фото/відео зйомці частково по причині заяв з боку сторін процесу. У результаті моніторингу судді Апеляційного суду Черкаської області 2 рази робили зауваження щодо проведення зйомок, а також 1 раз упереджено ставилися до вільних слухачів, а саме до регіональних координаторів ЧЕСНО. Фільтруй суд!.

Всього було промоніторено 11 засідань та 22 суддів Апеляційного суду Черкаської області.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства будь-який громадянин України має право не лише бути присутнім при розгляді судової справи, але й фіксувати хід судового засідання.

Згідно з ч.4 ст. 11 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”: “Особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду”.

 

Прочитайте ще:

Залиште коментар