Жінці, яка у війну врятувала 90 дітей, присвоєно звання почесного громадянина Черкас

Жінці, яка у війну врятувала 90 дітей, присвоєно звання почесного громадянина Черкас

Посмертне звання “Почесний громадянин міста Черкаси” отримала черкащанка Олександра Шулежко. Сьогодні на сесії міський голова Черкас Анатолій Бондаренко вручив почесну відзнаку її молодшій дочці Ларисі Шулежко.

Отримати відзнаку Лариса Федорівна приїхала зі столиці.

Як розповіла директор департаменут організаційного забезпечення Черкаської міської ради Лілія Маліщук, під час німецької окупації м. Черкаси в роки ІІ світової війни, ризикуючи власним життям та життям своїх двох неповнолітніх доньок, вихователька Олександра Шулежко створила в Черкасах дитячий притулок та врятувала від голоду та поневірянь майже 90 дітей-сиріт і безпритульних, віком від 1 до 14 років, із них – 25 дітей єврейської національності, яких вдалося врятувати від вірної смерті.

На долю Олександри Максимівни випало багато випробувань. Її батьків розкуркулили, чоловіка, який був священиком української автокефальної церкви, – репресовано, у 1942 році під Ленінградом загинув 19-річний син, а її саму після війни підозрювали в співпраці з окупантами. Лише в 1968 році жінці вручили партизанський квиток, в 1985 році нагородили Орденом Вітчизняної війни І ступеня, а в 1994 році їй було присвоєно звання «Праведник народів світу».

«Це для мене висока честь – бути донькою такої людини. Я щаслива, що я сама дожила до того часу, коли так високо вшанували пам’ять моєї матері. Ця відзнака має відношення і до тих людей, які протягом 10 років боролися за вшанування пам’яті. Насамперед це єврейська община», – зазначила Лариса Шулежко.

Ці слова підтвердив і директор Черкаського благодійного єврейського фонду “Хесед” Дмитро Співаковський.

«Ми давно зверталися до влади з проханням вшанувати пам’ять цієї великої людини, але тільки за головування Анатолія Бондаренка нас почули та пішли назустріч», – наголосив він.

В пам’ять про видатну землячку на фасаді будинку по вулиці Хрещатик, 200 у Черкасах встановлено меморіальну дошку. Також портрет Лариси Шулежко розміщено в Галереї слави м.Черкаси, розташованій в приміщенні міської ради.

 

 

Прочитайте ще:

Залиште коментар