Жителі Червоної Слободи бунтують проти заводу-сусіда

Жителі Червоної Слободи бунтують проти заводу-сусіда

Мешканці вулиці Героїв Холодного Яру у селі Червона Слобода бунтують проти місцевого заводу. Підприємство займається виробництвом паливних брикетів. Розташоване неподалік від людських осель. Жителі нарікають на сморід, який іде з боку заводу. Через це змушені в спеку сидіти з закритими вікнами у домівках, повідомляє vechirka.net.

Це все почалося ще два роки тому, – розповідає вуличком Тетяна Курченко.  – Як ми підозрюємо, це та ж фірма, яка спочатку працювала в іншому місці в Черкасах. Палили різні каністри. Люди там перекрили дорогу й бізнесмени забралися звідти. То вони перебралися до нас. Коли працюють, то вся вулиця й городи стоять сиві від диму. Дихати немає чим. Вікна в хатах доводиться закривати. Випраний одяг знімаємо увесь чорний. Писали листи в різні інстанції. Приходили відписки, що там нічийна земля. Ходили з людьми дивитися, що робиться на території заводу. Там усе вистелено різними пакетами й кульками.

Люди скаржаться на погіршення здоров’я від ядучого диму. Тепер очікують нової загрози. Невдовзі за адресою виробництва брикетів має відкритися ще один завод. Там планують переробляти медичні відходи, частини людських тіл та інше. Намір про це заявило столичне ТОВ «Ларс Груп».

Стане ще гірше, – бідкається жінка. – Хочуть добавити нам під бік утилізацію крові, різних мастил та хімії. Не вистачало, аби ворони кишки по наших городах тягали. Залишається зарити нас усіх тут. У багатьох і так почалися проблеми зі здоров’ям. Моя дитина вже тричі лягала до лікарні з головними болями. Я сама хворію на алергію. Як тільки завод запрацює, в мене починають текти сльози й німіє ніс. Звернулися до одного нардепа, аби допоміг. Відповіді немає. Кілька днів тому міська рада прислала відписку, що не відповідають за розміщення підприємств. Переадресували на різні інстанції. Якось спілкувалась із секретаркою одного з управлінь. Так каже, що на заводі нібито просто «відмивають» гроші.

Якщо червонослободян не почують, ті погрожують перекрити трасу.

Почекаємо ще тиждень-два, – каже Курченко.  – Потім будемо перекривати дорогу. Якщо буде треба, самі на дорогу лягатимемо. Так не буде, як хочуть ті бізнесмени.

Скандальний завод належить ТОВ «Мета Комплект». Головний офіс розташований у Києві. Його керівництво запевняє, що не причетне до ядучого диму над головами людей.

На даний час підприємство не працює, – пояснює директор ТОВ «Мета Комплект» Павло Корнійчук. Про претензії селян досі, запевняє, не знав. – У нас були перевірки екологів. Ми надали усі необхідні документи. Ніяких небезпечних речовин у нас немає. Робимо брикет із залишків картонного паперу. Із труб виходить навіть не дим, а пара. Те, що хтось скаржиться на погане самопочуття й збирається через нас перекривати дорогу, є новиною для мене.

Власники заводу задумуються над його закриттям. До планів щодо відкриття лінії утилізації небезпечних відходів не причетні, говорить Корнійчук.

Я бачив ті документи. Це теж для мене велика новина, – розповідає бізнесмен. – Наша компанія не збирається нічого подібного робити. Вважаю, хтось поклав око на нашу територію. Великого бажання там залишатися у нас немає. Нічого поганого ми не робимо, але навколо заводу постійні чутки та неприємності. Хочемо нормально й спокійно працювати.

Минулого року обласні екологи таки впіймали ТОВ «Мета Комплект» на порушенні. Фахівці виявили понаднормові викиди забруднюючих речовин в повітря. Дозволів на це підприємці не мали. Також було зафіксовано порушення правил експлуатації пилогазоочисного обладнання.

Заплановане зведення заводу по ліквідації небезпечних відходів відбудеться щонайменше за 4 місяці. Власники ТОВ «Ларс Груп» обіцяють дослухатися до критики жителів вулиці. Перекриття дороги вважають недоречним.

Залиште коментар