Жителі Сміли вимагають закрити хімічний завод

Жителі Сміли вимагають закрити хімічний завод

Жителі Сміли на Черкащині – вже третій рік воюють проти хімічного заводу. Підприємство з виробництва рідких добрив облаштувалося мало не під їхніми вікнами. Люди змушені терпіти постійний сморід і побоюються за своє здоров’я. Численні перевірки показали – підприємство працює незаконно, його навіть закрили, але ненадовго, інформують “Подробности”.

Юлія намагається вгамувати чотиримісячну донечку Лізу. Сидіти вдома немовляті не до вподоби, а прогулянки на вулиці мама дозволяє собі не часто. У цьому районі для малечі це просто небезпечно. Буквально за 80 метрів від їхнього будинку працює хімічне підприємство.

– Але ж дихати неприємно. Ми не знаємо чим це ми дихаємо це ж точно не якісь французькі духи це хімія, – говорить Юлія Майданіченко, жителька міста Сміла.

У заручниках цього підприємства опинився цілий житловий квартал із дитячим садочком. На колишній овочевій базі у смілянські промзоні завод з’явився у 2014 році. Тоді людям ніхто навіть не пояснював – що це за виробництво.

– Через трубу вони перекачують заливають уже готову не сиру получається продукцію, через трубу ідуть викиди, білий дим – людям немає чим дихать, задихаються, – говорить Сергій Гребенюк, житель міста Сміла.

Увесь цей час мешканці навколишніх будинків скаржаться у різноманітні інстанції, аби ті з’ясували, хто дав дозвіл на розміщення підприємства поряд із житловою територією. Сам власник не раз обіцяв перенести виробництво в інше місце, але завод і досі працює. Ось – ще одна, радикальна, спроба людей поговорити з директором.

Та схоже розмовляти з людьми власник не збирається. Оксана Бондар каже, в листопаді тут побували екологи, поліція відкрила кримінальне провадження. Тоді підприємство припинило роботу. Та вже в лютому, після закриття справи, виробництво знову відновилося.

– У нас шість фактів тільки з поліцією зафіксовано, що вони завозять сухі компоненти і вивозять рідкі добрива вони працюють переважно вночі, а люди не можуть вікна відкрити, – говорить Оксана Бондар, жителька міста Сміла.

В Обласному управлінні екоінспекції факт перевірки підтверджують. Кажуть, у підприємців немає жодного дозволу на викиди у повітря шкідливих речовин.

– Це питання – до органів місцевого самоврядування, тому що воно дає дозволу на початок робіт, не початок робіт, а на діяльність цього підприємства, – говорить Сергій Поліщук, начальник управління екологічної інспекції в Черкаській області.

Отримати відповідь у смілянських чиновників нам так і не вдалося. Виконувач обов’язків міського голови, побачивши камери, просто втік. А от у місцевій прокуратурі пояснили, провадження за фактом забруднення викидами – поліція закрила через відсутність складу злочину.

– На той час не було слідством встановлено фактів викиду шкідливих речовин в атмосферу, що загрожують життю чи здоров’ю громадян, – говорить Дмитро Пидорич, перший заступник керівника Смілянської місцевої прокуратури.

Після чергової заяви мешканців про відновлення роботи підприємства, провадження знову відкрили, і знову – лише за фактом викидів. Якщо їх не зафіксують, цю справу теж закриють.

Прочитайте ще:

Залиште коментар