Золотоніську санаторну школу-інтернат хочуть закрити

Золотоніську санаторну школу-інтернат хочуть закрити

Не підписувати новий закон “Про повну загальну середню освіту” просять президента України батьки учнів та працівники Золотоніської санаторної школи-інтернату. Про це журналістам Суспільного розповів директор закладу Валерій Чамата. Нагадаємо, згідно із документом, ухваленим народними обранцями 16 січня, з цього року в Україні припинять працювати санаторні школи-інтернати. З вересня до них не набиратимуть учнів. А впродовж року ці заклади стануть ліцеями, де більше не лікуватимуть дітей. Зі слів виконувача обов’язків директора профільного департаменту Валерія Данилевського, на Черкащині таких закладів п’ять.

Про це інформуэ “Суспільне”.

Загалом у Золотоніській санаторній школі-інтернат лікуються і проходять реабілітацію 250 учнів, які мають захворювання органів верхніх дихальних шляхів. Після уроків вони проходять різні процедури.

У черкащанки Оксани Депутат тут навчаються двоє синів. Каже, що у одного бронхіальна астма, у іншого – хронічний бронхіт: “У першому класі – Ярослав. Він перехворів імунною тромбоцитопенією і в нього імунна система збивається, треба тут проходити лікування. Коли він починає задихатися – в нас лікар завжди є під руками і йому тоді назначають лікування”.

Мама додає, що одночасно навчатися і лікуватися дітям зручно. Що робити, якщо заклад закриють чи перепрофілюють, вона не знає.

Лікування для кожного учня добирають індивідуально. Окрім цього, організовують профілактику супутніх захворювань дитячо-церебрального паралічу, порушення постави і захворювання органів травлення.

“У нашому місті немає такої оздоровчої бази, крім нашої школи, де діти можуть знаходити реабілітацію, оздоровлення і поєднувати це все з навчанням. Ми сподіваємося, що президент перегляне цей закон і відмінить ці поправки по закриттю санаторних шкіл, які дуже необхідні нашим дітям”, – Надія Давиденко, головний лікар Золотоніської санаторної школи-інтернату.

Якщо заклад стане ліцеєм, як це передбачає ухвалений нардепами закон, медперсонал доведеться звільнити, а це 16 співробітників, говорить директор закладу Валерій Чамата: “Якщо йде скорочення медперсоналу, така ж доля чекає і всього обладнання, яке збиралося по крупинках протягом багатьох років. Зараз мені актуально оцих медпрацівників утримати, ми всі знаємо, що вони виїжджають за кордон з метою кращого заробітку, я їх потім не найду”.

Аби не допустити припинення набору до санаторних шкіл, працівники закладу і батьки дітей підтримали електронну петицію на сайті Президента України.

 

Залиште коментар