“Золоту формулу успіху” розкрила черкащанам Наталія Холоденко

“Золоту формулу успіху” розкрила черкащанам Наталія Холоденко

Поради, історії із життя, танці і навіть співи на сцені обласної філармонії. Зірковий психолог, кандидат філософських наук, тренер особистісного зростання Наталія Холоденко відвідала рідне місто Черкаси із майстер-класом “Втілення мрії як стиль життя”, інформує “ІнфоМІСТ”. 

Головні тези дня від зіркового психолога:

– “Золота формулу успіху”: 10% – знання і навички, 40% – спосіб мислення, 50% – оточення.

– Не пийте каву з людьми, яким усе одно з ким пити каву. Час не можна марнувати, проводьте його з користю!

– Ми часто женемося за людьми, які нас не цінують, аби наздогнати їх і довести, що ми чогось варті. На це зазвичай витрачаємо багато сил та енергії. Однак під час гонитви за кимось ми втрачаємо час і не реалізовуємо свої мрії. А якщо ми не маємо мрії, нас використають інші люди для того, щоб здійснити їхню.

– Людина без цілі впадає в депресію. Цілі як м’язи, збирають вас, але ми часто ставимось до них несерйозно. Запишіть собі 50 цілей, навіть найдрібніші. І робіть все для їхньої реалізації.

– Знайомтесь і спілкуйтесь із людьми, які допоможуть вам реалізувати цілі. Але обдумайте, чим ви можете бути їм корисними. Наприклад, ви хочете подорожувати, спілкуйтесь із мандрівниками, розпитуйте лайфхаки, дізнавайтесь подробиці.

– Розвивайте соціальний інтелект. Комунікуйте з людьми, налагоджуйте нові контакти.

– Що відбувається з людиною, яка отримує негативну інформацію? Вона заганяє себе у стан стресу. Зазвичай це віртуальна ситуація, яка вас не стосується. Тож у цей момент важливо усвідомити: або ви впливаєте на ситуацію, або ви нічого з цим не вдієте і відпускаєте її.

– Зосередьтесь на шкалі емоційних тонів (дослідження Рона Хаббарда, – ред.). Не варто сподіватися на розуміння, якщо ви зі співрозмовником на великій відстані за шкалою. Наприклад, намагаючись допомогти людині, застряглій у стані апатії, марно розмовляти з ним у тоні ентузіазму. Він вас просто не почує. Для цього вам потрібно буде “спуститися” до нього на кілька сходинок вниз і «піднімати» його до свого рівня поступово. Тільки правильно розуміючи шкалу тонів, ви зможете подолати цю відстань з легкістю. Спочатку визначте за можливості найбільш точно емоцію, подумки уявіть собі шкалу Хаббарда. З’ясувавши, який стан буде на півтону або на тон вище, починайте спілкуватися з ним саме в цій емоції. Поступово долаючи сходинки таким чином, ви допоможете йому перебороти кризу. Не ухвалюйте важливих рішень, коли ви перебуваєте в емоціях конфлікту. Якщо ви піднімаєтесь вгору по шкалі, ваші рішення будуть спрямовані на інтерес або і на вищі рівні. Чим вищі емоції – тим більші результати.

– Люди часто не готові сприймати хороші емоції. Відмовляються від пропозицій, хоча насправді хочуть їх прийняти, мовляв, соромляться. Порада: робіть, а потім соромтесь.

– Важлива навичка – ігнорувати негативи від людей-вампірів, бо вони збивають нас із шляху до цілі.

– Не намагайтесь сподобатися всім. Це невротичне бажання. Реагуйте на критику лише від авторитетних для вас людей. Нас часто засуджують, нами незадоволені, і ми витрачаємо час і енергію на цей негатив і на думки про те, що думають інші. Але інші люди не проживуть ваше життя.

– Не бійтесь озвучувати свої бажання. Ви хочете попросити підвищення зарплати. Чому ви цього не робите? “Мені відмовлять, бо колезі відмовили”, – часто відповідають. Ви ж не колега! Подивіться на себе в дзеркало і ідентифікуйте себе. Ви спробуйте, а потім говоріть. До того ж, не кожне “ні” означає “ні”, турбуйтесь про свої бажання. Наприклад, я ввечері в ресторані захотіла чізкейк. Мені відповідають, що буфет не працює вже і чізкейків немає. Хоча ми всі розуміємо, що вони десь вже є приготовані, просто стоять у холодильнику. Я відповідаю: “Запитайте, будь ласка, в кухара чи можна щось придумати. Тільки ж точно запитайте, я психолог і зрозумію, чи запитували ви насправді (посміхається)”. У 99% все знаходиться. Мені говорять: “Чому ти так наполягаєш, тобі сказали “ні” і заспокойся!. Але якщо я не готова боротися за чізкейк, то за щось важливіше я так само не боротимусь.

–  Працюйте над собою постійно, бо від разової дії нічого не зміниться. Запитання: що треба робити, аби ваші нігті мали гарний вигляд? Манікюр треба постійно робити.

– Не живіть психологією бідності. Не збирайте стіки цукру з кави, невже ви не можете купити кілограм цукру на рік замість цих назбираних? Радійте тому, що ви можете за це заплатити. Цінуйте час і не витрачайте його на пошуки чогось дешевого. Можливо, за час пошуку знижок на іншому кінці міста ви зробите щось, за що отримаєте значно більшу суму.

– Гальмуйте людей, які жаліються вам. Не соромтесь говорити: “Мені це не цікаво”. Бо коли ж ви будете втілювати мрії, якщо витрачаєте дорогоцінний час на те, що вас не стосується і вам не цікаво?

– Ми повинні перебувати в обставинах, за яких ми не можемо не рости. – Умійте себе презентувати. Зосередьтесь на своїх сильних якостях та цінуйте їх. За 30 секунд ви маєте розповісти, чим займаєтесь і чого хочете досягти.

– Не тримайтесь за речі, старе заважає набувати нове.

– Нам треба повчитися у дітей. Подивіться, вони не бояться робити багато речей, часто не соромляться тоді, коли дорослих щось стримує. А все тому, що їх не навчили боятися. Згадайте, в дитинстві могли одягнути простирадло і відчути себе принцесою, а зараз декому з нас відчути себе впевнено не допомагає і “Dolce & Gabbana”. Нагадаємо, що Наталія Холоденко цьогоріч стала учасником шоу “Танці із зірками”, тож своїм прихильникам психолог продемонструвала відмінну танцювальну форму, а наостанок заспівала народну пісню.

– У час мого становлення в мене не було прикладу для наслідування, це зараз вже можна пофантазувати, чого можна досягти у професії психолога. У нас завжди багато відмовок – не в цьому місці, не в наш час і так далі. Признайтесь собі в цьому – “я знаходжу відмазки”. Щиро вам бажаю і наполягаю робити ті речі, які викликають у вас великий супротив. Коли ти опускаєшся на дно – інколи тільки там ти пізнаєш, хто ти насправді. Якщо вам чогось хочеться, але це нелогічно, нескромно, ви дуже соромитесь, це треба однозначно робити. Ми маємо бути відкриті світу, як дитина. Я ніколи не думала, що вестиму день народження Монсеррат Кабальє чи танцюватиму на “Танцях із зірками”, але всесвіт дає мені можливості і я їх не втрачаю, – говорить психолог.

Залиште коментар