Звенигородська прокуратура взялася викорінювати «пільгову» оренду ставків

Звенигородська прокуратура взялася викорінювати «пільгову» оренду ставків

Звенигородською місцевою прокуратурою в ході аналізу стану використання земель комунальної та державної власності на території Звенигородського, Катеринопільського, Лисянського, Корсунь-Шевченківського та Тальнівського районів встановлено наявність ряду договорів оренди земельних ділянок водного фонду з відсотковою ставкою орендної плати нижчою за граничний розмір визначений ПКУ. Про це УНН-Центр повідомили у прокуратурі Черкаської області.

 

Крім того, встановлено, що у ряді випадків розмір нормативно-грошової оцінки земельних ділянок не переглядався протягом 5 років. Таким чином, внаслідок бездіяльності органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання місцеві бюджети недоотримали значні кошти від здачі в оренду ставків.

Наприклад, на території Катеринопільського району нормативна-грошова оцінка вартості одного з ставків становить 1,2 млн. грн. Мінімальна відсоткова ставка має становити 3% від вказаної суми, але в договорі прописано 1%. Тож місцевий бюджет протягом 5 років недоотримав близько 120 тис. гривень.

Звенигородською місцевою прокуратурою внесено до суду ряд позовних заяв в інтересах органів місцевого самоврядування про внесення відповідних змін до договорів.

Рішенням Господарського суду Черкаської області від 06.01.2017 задоволено одну з позовних заяв прокуратури щодо земельної ділянки розташованої на території Катеринопільского району та зобов’язано суб’єкта господарювання внести змін до договору оренди землі. Судовий розгляд інших позовних заяв наразі триває.

Прочитайте ще:

Залиште коментар