Ігор Волошин ознайомився з дитячою лікарнею як куратор галузі

Ігор Волошин ознайомився з дитячою лікарнею як куратор галузі

З ознайомчим візитом, як куратор галузі охорони здоров’я, до Черкаської міської дитячої лікарні завітав заступник міського голови Ігор Волошин,  поспілкувавшись з керівництвом закладу, колективом  кваліфікованих лікарів та медичного персоналу, а також батьками маленьких пацієнтів.

Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

 

За понад шістдесят років роботи персонал лікарні врятував життя тисячам дітей. І продовжує це робити й донині,  виходжуючи та лікуючи найбільш вразливих та незахищених – з перших днів їх появи на світ.
На  підтвердження високого рівня обслуговування Черкаська міська дитяча лікарня вже котрий рік поспіль наказом Міністерства охорони здоров’я України отримує почесний статус «Лікарня, доброзичлива до дитини».
Загалом заклад розрахований на 150 ліжок. Але, як розповідає головний лікар закладу Володимир Борисенко, у періоди загострень дитячих хвороб, лікарня приймала і понад двохсот маленьких пацієнтів.
Володимир Миколайович каже, що їхня установа  націлена на обслуговування дітей з міста. Проте за фаховою допомогою черкаських лікарів звертаються батьки з дітьми зі всієї області. Оскільки колектив Черкаської міської дитячої лікарні налічує чимало кваліфікованих фахівців, які по 30-40 років працюють у цій галузі. Це і є головним «кістяком» і фундаментом закладу.
Адже не секрет, що молодь неохоче йде працювати на такі відповідальні напрямки роботи у медицині, де кожна помилка вартує здоров’ю, а то й – життю маленьких пацієнтів.
Тому  Володимир Борисенко нарікає на нестачу кадрів, а ще – брак сучасного медичного обладнання, що просто життєво необхідно закладу.
Мова йде про лабораторне обладнання, зокрема,  бак-аналізатор для якісного та швидкого проведення аналізів, аби оперативно встановити діагноз. Відділення інтенсивної терапії вкрай потребує апарату штучної вентиляції легень, без чого пацієнти в критичному стані просто не матимуть шансів на життя. Також необхідне обладнання для досліджень організму (діючому рентген-апарату вже понад шістдесят років) та фіброгастроскоп.
Під час огляду лікарні Ігор Волошин відзначив якісні сучасні ремонти у коридорах, платах та медичних відділеннях. Частково – це здійснюється з допомогою міської влади, зокрема, бюджетним коштом було повністю відремонтовано прийомно-діагностичне відділення. Також торік з міської казни заклад отримав пів мільйона гривень на закупівлю меблів для палат.

Проте все ж варто віддати належне головному лікарю закладу, який, залучаючи спонсорську допомогу підприємців та власних зв’язків, здійснює оновлення закладу.
У Володимира Борисенка на це свій погляд:
“Мене інколи дехто запитує, чому роблю у лікарні ремонти, а, приміром, не в себе на дачі. На це  їм кажу: шановні, два костюми на вас не одягнуть, коли лежатимете в труні, і на той світ не заберете нічого. А так – буде добро людям на роки вперед. За десятки років у професії маю багатьох друзів, знайомих, які допомагають матеріалами, меблями, надають фінансову підтримку для здійснення ремонтів у лікарні. Також залучаємо місцевих меценатів. Кожен з них може в будь-який момент прийти і побачити, що вже зроблено. Адже розуміє, що це все для дітей. Звісно, нам ще є над чим працювати далі. Зараз оновлюємо ренгент-діагностичне відділення. Також потребує капітального ремонту фасад будівлі, необхідно замінити вікна. Адже на сьогодні за спонсорські кошти встановили лише близько 30 відсотків склопакетів. Працювати є над чим. Тож особливо сподіваємось й на підтримку та фінансове сприяння міської влади”, – наголосив Володимир Миколайович.

Як куратор галузі охорони здоров’я, Ігор Волошин наголосив, що  важливим пріоритетом у роботі нинішньої міської влади і особисто міського голови Анатолія Бондаренка є високий рівень медичного обслуговування  для населення всього міста.

“Тому є  розуміння та прагнення працювати у цьому напрямку. Кроки щодо здійснення ремонтів та закупівлі обладнання для лікарень та поліклінік міста закладені у Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста. А також  передбачене відповідне фінансування у бюджеті міста. За можливості, озвучені сьогодні потреби для Черкаської міської дитячої лікарні, будуть додатково враховані при перегляді та знесенні змін до головного фінансового документу міста”, – акцентував Ігор Володимирович.

 

Прочитайте ще:

Залиште коментар