40 років тому в Черкасах було два «чортових колеса»

40 років тому в Черкасах було два «чортових колеса»

Головний атракціон Ювілейного парку, так зване «чортове колесо» встановлювали упродовж кількох квітневих тижнів 1971-го року. Офіційно він називався «Круговий огляд», але ж всім відомо, що насправді був «чортовим колесом». Про це пише у Фейсбуці черкаський краєзнавець Борис Юхно, інформує Дзвін.

«Так трапилось, що за два роки до означеної події поет Євгеній Євтушенко і співак Муслім Магомаєв видали пісенний хіт, у якому були слова «а ты помнишь как с тобою по весне, мы на чертовом кружились колесе», і неймовірна популярність пісні миттєво змела офіційну назву колеса огляду. Правда чи ні, але такій назві є наступне пояснення. Кажуть, монтуючи атракціон в одному з московських парків, робітники були настільки незадоволені організацією робіт, що «чортове» – то найневинніше слово, яким вони називали і колесо, і начальство. На моціоні Євгеній Олександрович випадково став свідком такої «звитяжної праці», а в пісні знайшлося місце загалом-то лайливому слову. Звісно, що ніде в світі «чортовим» цей атракціон не називають.

Наше колесо встановили біля самісінького крутосхилу, тож на травневі свята найсміливішим містянам відкрилася панорама неймовірної краси. В усій величезній країні знайшлося б небагато місць, з яких можна було бачити місто, ліс, море, острови, дальній берег, кораблі, автомобілі, поїзди.

Колесо демонтували 2008-го після низки нещасних випадків на атракціонах відразу у кількох містах України. Між іншим, у другій половині 1970-х у нас було аж два колеса. Друге, 28-метрове, у липні 1975-го змонтували у Першотравневому. Вік його, щоправда, видався недовгим – містяни вперто надавали перевагу «старому». Зрештою, барабан цього зняли і вивезли у котрийсь із смт, де публіка менш балувана», – переповів Юхно історію черкаського атракціону.

Прочитайте ще:

Залиште коментар