45 років тому у черкаському парку «оселилась» Русалонька

45 років тому у черкаському парку «оселилась» Русалонька

«10 років тому, вже навіть трохи більше, – адже місцевий «злочин століття» датований ніччю проти 14 червня 2007-го, – з Ювілейного парку, як булочку з гастроному, поцупили Русалку», – розповідає чергову історію з життя Черкас краєзнавець Борис Юхно.

«Тодішній начальник Соснівського РВВС Валерій Мендусь лиш руками розвів: мовляв – злочинці або дебіли, бо вважаючи скульптуру бронзовою полінувалися в тому пересвідчитись, або працювали на замовлення, тож Русалка поїхала в чиїсь маєтності за високим муром (у що особисто я не вірю). Як би не було – перша Русалка згинула навіки, і це давно очевидно.

А прикрашала вона озеро, парк загалом та тисячі родинних і шкільних фотоальбомів, з 1972 року. Саме тоді відбулося перше документальне визнання Ювілейного на всесоюзному рівні, в підсумку – два дипломи та бронзова медаль ВДНГ. На жаль, ім’я автора мені невідоме, а все про що довідався – так про те, що створенням Русалоньки, та найбільшою мірою й усього дизайну парку, опікувався архітектор Георгій Урсатій.

Тож у віці 35 років наша принцеса – донька Морського царя, яка свого часу так чекала 15-ліття… Навіть не знаю, як і сказати. Одним словом, її нема. Тієї. Зате з 18 квітня 2009 року є інша. Вона не стала точною копією попередниці. Скульптор Єгор Терехов виконав її з червоного граніту у 160 сантиметрів заввишки та 823 кілограми вагою. А ще нова не виконує функцію фонтану – кажуть, так забажали спонсори, керівництво ПП «Бізнес-Гранд», які вклали у проект щось близько 100 тисяч гривень.

Да, між іншим. Дівчину, яка позувала Єгору Терехову, звали Людмилою. Вона була на відкритті, але побажала залишитися невідомою…»

Прочитайте ще:

Залиште коментар