60 років від Дня народження “Дніпра”

60 років від Дня народження “Дніпра”

Сьогодні черкаський краєзнавець Борис Юхно повідав читачам історію міського кінотеатру “Дніпро”, якому нині виповнилося б 60 років.

“Можливо, що на початку серпня 1957 року містяни не мали важливішої теми для обговорення, як про новий кінотеатр, будівництво якого щойно анонсувалося. Два старих вже не вдовольняли високі культурні запити жителів щойноспеченого обласного центру. Самі розумієте – “область” – то вам не райцентр якийсь зачуханий.

Про що земляки дізналися? Про те, що через рік… Утім, оригінал тексту перед вами. А здали “Дніпро” через два. 13 жовтня 1959 року о сьомій вечора 560 щасливців заповнили його простору залу з шикарними кріслами “мабуть, як у Хрущова”, аби побачити, що світло перед сеансом може згасати повільно, а екран 13,3 на 5,3 метри – не казка. Щоб мало не скрутивши в’язи, збагнути, що стереофонічний звук – це така хитра штука, коли герої говорять ще й десь за спиною. Що буфет в кіно – то не чайна на базарі: ні горілки, ні каклєт. Зрештою, що коли раптом кудись припече, не обов’язково бігти надвір. І попервах це страшно напрягало: це не я придумав, а зі слів старожила.
Одним словом – наважуся на припущення, що безпосередньо картина, – а того вечора крутили “Поему про море”, – відійшла на другий план.

“Дніпро” став єдиним черкаським кінотеатром, збудованим “з нуля” у старих, почасти ще довоєнних архітектурних традиціях. Всі решта зводилися у “чітких, виразних формах” згідно концепціїї загального спрощення громадських будівель, яка запанувала ближче до середини 1960-х. Одначе, гадаю, що для багатьох з нас саме “Дніпро” назавжди став улюбленим кінотеатром…
Використані приватні фото Юрія Мезенцева. “Типові Черкаси”, і вобше харе барзєть)))”, – йдеться у дописі краєзнавця.

Залиште коментар