19 березня у Центрі надання соціальних послуг на Благовіщенській відбулася презентація послуг у Золотоніській громаді для ветеранів війни та членів їх сімей. На цьому поприщі подолано шлях протяжністю 9 років, починаючи з 2016 року.
Про це повідомляє видання Золотоноша.City.
– Наше завдання: показати яких результатів може досягти синергія бюджету і приватного бізнесу, – розповідає директорка Центру Людмила Неліна. – У 2016 році Золотоніський центр вперше брав участь у соціальному проєкті. Відкрили першу соціально-трудову майстерню-гончарню. Власне вона стала поштовхом у розвитку ряду соціальних послуг. Гончарна майстерня стала місцем зібрань, відпочинку , контакту. І, як виявилося, стала першим кроком до реабілітації усіх відвідувачів з вадами як з набутою інвалідністю, так і з вродженою. Це стало допомогою багатьом родинам.
На презентацію 9-річного досвіду роботи Центру надання соціальних послуг запросили представників влади, бізнесу і сусідніх громад. Серед почесних гостей народний депутат України Віталій Войцехівський.
основі. Наразі є послуги безкоштовні, а є за соціальною ціною.
– Маємо позитивний досвід співпраці з іншими громадами, – каже Людмила Неліна. – Людина не залишається наодинці з проблемою оплати. Зв’язуємося з керівництвом громади. Для цього існує мультидисциплінарна команда, яка забезпечує повний супровід людини.
Для отримання реабілітаційних послуг у Центрі облаштовані 4 кімнати, що фактично є мініквартирами. У них облаштовані ліжка для відвідувачів та супроводжуючих осіб. У кожній квартирі є кімната гігієни. З кожного помешкання облаштований пандус на вулицю.
– Наше основне завдання – надати повноцінний відпочинок родині з особами, які мають вади. Якщо в консультативному висновку вказано, що особа потребує супроводу, тоді вона мусить бути з членом сім’ї. В іншому випадку, її перебування лягає на плечі Центру.
Діють дві послуги – амбулаторного перебування протягом дня і стаціонарного протягом призначеного періоду реабілітації. Крім фізичної, психологічної реабілітації, педагогічної корекції, корегування дій, адаптування до соціальних навичок кожен відвідувач може бути забезпечений від одно- до чотириразового харчування, якщо перебуває цілодобово. За потреби надається послуга транспортних перевезень.

У Центрі успішно діє ветеранський простір. У ньому працює фахівець із супроводу ветеранів Леся Шкурко та два учасники бойових дій, ветерани війни – фахівець з юридичного супроводу Андрій Пасохін та соціальний працівник з фізичної реабілітації Олександр Тарасенко.
Створенню умов, максимально наближених до затишних домашніх, Людмила Неліна завдячує одержимій команді однодумців, котрі власну внутрішню мотивацію, енергію та завзятість генерують у пристрасну діяльність.