Аграрну розписку вперше оформилии садівники

Аграрну розписку вперше оформилии садівники

Можливості використання аграрних розписок суттєво розширилися. У кінці жовтня її вперше оформили садівники Тернопільщини. До цього аграрні розписки як інструмент фінансування малого та середнього агробізнесу використовувалися винятково для вирощування зернових та олійних культур, говорить координатор в Черкаській області Проекту «Аграрні Розписки в Україні» Ігор Дудка. Про це пише прес-служба Черкаської ОДА.

Першу аграрну розписку оформило фермерське господарство «Гадз» з села Трибухівка Бучацького району Тернопільської області. За нею господарство отримало товару на 170 тис. гривень під заставу у понад 212 тис. гривень. Заставою стали яблука сорту «Голден» на площі 1,96 га. У якості кредитора виступила «Фірма «Ерідон». Дія розписки нетривала в часі, вона розрахована на один місяць і вже в листопаді має бути закрита. Оформляли її загалом впродовж 3-х днів.

Перші результати в роботі з аграрною розпискою додали господарству оптимізму, зазначив заступник голови фермерського господарства «Гадз» Олег Грицак. Він додав, якщо експеримент з новим інструментом фінансування виявиться успішним, то вже невдовзі господарство оформить аграрну розписку на щорічну закупівлю засобів захисту рослин. Її вартість може обраховуватися мільйонними сумами.

До цього часу господарство «Гадз» свої потреби у фінансах покривало за рахунок традиційного банківського кредитування. Втім вирішили, після консультацій та перемовин, скористатися новим інструментом кредитування малих та середніх сільгоспвиробників – аграрними розписками. І з’ясували для себе дуже важливу річ: цей інструмент розширює заставну базу. Він дає можливість отримувати позику грошима або матеріально-технічними ресурсами під заставу майбутнього врожаю.

Тернопільщина не єдиний регіон, де працюють аграрні розписки. Вони також впроваджені ще у 7 областях: в Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Харківській, Хмельницькій, Миколаївській та Сумській. Загалом із 2014 року, відколи в Україні використовується ця кредитна новація, за її допомогою в сільське господарство залучено вже понад 1 млрд. гривень.

Як повідомлялося раніше, на 12 вересня 2017 року обсяг фінансування за аграрними розписками сягнув 1 мільярда гривень.

Аграрії Черкащини за період 01.09.2015-01.09.2017 залучили через механізм аграрних розписок 268 млн. гривень або 27,5% від загальної суми залучених коштів в Україні.

 

Залиште коментар