Агрофірма нанесла довкіллю збитків на майже 1.5 млн грн

Агрофірма нанесла довкіллю збитків на майже 1.5 млн грн

Відповідно до ухвали Придніпровського районного суду міста Черкаси проведена позапланова перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства Товариством з обмеженою відповідальністю “Гранекс-Черкаси”.

Для повного та всебічного дослідження питань надрокористування (використання підземних вод) були залучені спеціалісти ДП “Центрукргеологія” НАК “Надра України” та окремі фахівці.

За результатами перевірки встановлено ряд порушень, а саме: відсутність спеціального дозволу на користування надрами (підземними водами), недотримання режиму першої зони санітарної охорони свердловин, незадовільний стан та відсутність тампонажу на свердловинах, що не експлуатуються. Вищезазначені недоліки порушують вимоги статті 23 Кодексу України “Про надра”, статей 44, 93, 105 Водного кодексу України.

За порушення вимог природоохоронного законодавства в частині охорони підземних вод та надр на посадову особу ТОВ “Гранекс-Черкаси” складено адміністративний протокол. Розраховані збитки, завдані довкіллю самовільним користуванням надрами (підземними водами) в сумі 1 мільйон 496,0 тисяч гривень.

Матеріали перевірки передані до Головного управління Національної поліції та Черкаського окружного адміністративного суду для вжиття заходів відповідного реагування.

Прочитайте ще:

Залиште коментар