У черкаському краєзнавчому музеї можна примірити лицарські обладунки

У черкаському краєзнавчому музеї можна примірити лицарські обладунки

Приміряти лицарські обладунки та сфотографуватися з середньовічним мечем у руках відтепер може будь-хто з відвідувачів Черкаського краєзнавчого музею. Там намагаються зробити історію ближчою до людей, а тому влаштували для відвідувачів зони для світлин. На всі експонати можна не лише дивитися, а й торкатися і, навіть, приміряти, інформує 5 канал. 

 

Дев’ятирічний Любомир Третяков приміряє давньоруські обладунки. Костюм важить 15 кілограмів.

«Це рицарські обладунки. Вони мені подобаються. Я таке бачив тільки у фільмах або в мультфільмах, а тепер приміряв», – ділиться враженнями відвідувач музею Любомир.

Приміряють лати і дорослі. Валентина Шнур каже, що завжди мріяла відчути себе воїном.

«Мене завжди цікавила історія. Такі інтерактивні виставки – це дуже важливо. Це поринаєш ніби в атмосферу, це дуже класно. Я приміряла обладунки – вони важезні, і шолом – це не мій головний убір», – каже відвідувачка Валентина.

А Соломія Третякова захопилася стародавніми музичними інструментами й заграла на сопілці.

У музеї можна вбратися і у національний стрій. Працівники навчать, як правильно пов’язати хустку.

«Коли жінка одягала на себе корсетку чи юбку – верхній жіночий одяг, плюс вив’язування хустки, тоді жінка одразу перетворюється. Вона – ось така українка, плечі вирівнюються», – розповідає старший науковий співробітник Черкаського обласного краєзнавчого музею Вікторія Огієнко.

Усі речі для фотосесії – не музейні експонати, а точні копії. Їх вирішили виставити, аби не попсувати раритети. Такою акцією музейники прагнуть залучити більше відвідувачів і прищепити їм любов до історії.

«Ми намагаємося сьогодні в музеї побільше дати дітям можливість відчути речі, і потім ці речі полюбити, полюбити історію України, саму Україну. Тому що ми рятуємо душі маленьких українців», – переконує заступник директора з наукової роботи Назар Лавріненко.

Залиште коментар