Алла Шлапак: «Формально держава гарантує військовим соціальний захист, а в житті вони менш захищені, ніж на війні»

Алла Шлапак: «Формально держава гарантує військовим соціальний захист, а в житті вони менш захищені, ніж на війні»

Чиновницька безвідповідальність та безкарність по відношенню до прав військовослужбовців – ключова проблема нинішньої України. Про це на панельній дискусії ««Соціальний захист військовослужбовців в Черкаській області», яка відбулася 8 травня в Черкасах, заявила лідер партії «Соціальна справедливість» Алла Шлапак.

«Відсутність совісті та персональної відповідальності у питаннях соціального захисту військовослужбовців – це чи не головна причина незахищеності тих, хто повернувся з війни. Сьогодні чиновник хамить військовому, а завтра він піде на підвищення, замість того, аби понести покарання. На жаль, колективною буває тільки безвідповідальність, і сьогодні це наша реальність», – наголосила політик.

Також Алла Шлапак відзначила, що сьогодні соціальний захист військовослужбовців діє фактично лише на папері.

«Формально держава ніби гарантує військовим соціальний захист, а в житті вони менш захищені, ніж у війську. Скільки ми чули випадків, коли військових нахабно та цинічно відмовлялись безоплатно перевозити у громадському транспорті? Такі скандали виникають в різних куточках України ледь не щодня. А скільки міністерство оборони видало квартир військовим? А скільки учасників бойових дій змогли отримати земельні ділянки, гарантовані їм законом? У масштабах армії – це одиниці. Натомість ми знаємо багато випадків, коли ці землі «віджали» люди, які армію бачили лише у кіно. За словами військовослужбовців більшість із тих пільг, які їм гарантує держава, або взагалі не працюють на практиці, або працюють настільки некоректно, що людині, аби отримати свою законну пільгу, потрібно пройти сім кіл пекла», – пояснила Алла Шлапак.

Також лідер «Соціальної справедливості» підкреслила, що держава не приділяє значної уваги патріотичному вихованню молоді. На її думку, держава повинна заохочувати військових, які повернулися з війни, передавати дітям свій досвід, розповідати їм правду, яку вони бачили на власні очі.

Нагадаємо, у панельній дискусії взяли участь військові експерти, політики, представники органів державної та місцевої влади, громадські активісти, представники ЗМІ, які за підсумками заходу представлять свої напрацювання щодо зміни законодавства України та рекомендації для органів влади у питаннях підвищення якості соціального захисту військовослужбовців в нашій державі.

Залиште коментар