Рада ухвалила закон, що забезпечує соціальний захист військових і поліцейських

Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист.

Про це повідомив народний депутат з парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.

Він уточнив, що законодавча ініціатива №10313 була підтримана 296 голосами народних депутатів.

Метою закону є удосконалення механізмів забезпечення деяких прав військовослужбовців, зокрема на інформацію, медичне забезпечення, відпустки, а також прав поліцейських на одноразову грошову допомогу в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності, правового регулювання інших питань, пов’язаних із реалізацією прав військовослужбовців та військових посадових осіб під час проходження військової служби.

Згідно із законом, військовослужбовці матимуть право на вільне одержання, використання та поширення інформації.

Водночас розширено права захисників і захисниць на відпустки на лікування. Передбачена можливість перебування в медичних закладах і відпустках для лікування у зв’язку з хворобою, чи після поранення (контузії, травми або каліцтва) зі збереженням грошового та матеріального забезпечення до 12 місяців поспіль.

Передбачається можливість перебування військовослужбовцями на лікуванні до 12 місяців, зокрема за кордоном, без необхідності через 4 місяці особисто проходити військово-лікарську комісію.

Кожен місяць служби військовослужбовців, які захищають державу під час повномасштабного вторгнення, буде зараховано у вислузі років як 3 місяці.

Окрім того, передбачена можливість отримати грошову компенсацію за всі не використані військовослужбовцями дні відпустки у разі звільнення зі служби.

Також на рівні закону встановлюється мінімальна межа гарантованої державою грошової виплати в розмірі 15 мільйонів гривень сім’ям загиблих захисників України.

Очікується, що ухвалення закону дасть змогу вдосконалити механізми щодо забезпечення деяких прав поліцейських та військовослужбовців, зокрема на інформацію, медичне забезпечення, відпустки, а також інших питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням військовослужбовців та поліцейських.

Як повідомлялося, 22 лютого Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист. Тоді законодавча ініціатива була підтримана 271 голосом народних депутатів.

Джерело: Укрінформ

Залиште коментар