Анатолій Бондаренко зустрівся з представницею Місії USAID в Україні

Анатолій Бондаренко зустрівся з представницею Місії USAID в Україні

Черкаси стали першим містом в Україні, куди з робочим візитом завітала заступниця директора Місії USAID в Україні Сюзан К’ютор, поспілкувавшись з міським головою Анатолієм Бондаренком.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської міськради.

На зустрічі також були присутні заступник міського голови Ігор Волошин та директори департаментів Черкаської міської ради.

Під час бесіди почесна американська гостя поцікавилась процесом децентралізації в Україні та Черкасах, зокрема.

Анатолій Бондаренко відзначив, що у результаті відповідних змін чинного законодавства органи місцевого самоврядування отримали більше повноважень, які раніше виконувала держава. А це – насамперед – істотний фінансовий тягар. Приміром, з повного утримання закладів профтехосвіти, що розташовані у Черкасах. Хоча, за підрахунками, 75 відсотків студентів – приїхали з інших регіонів. Тоді як їх освіту змушені покривати коштом громади Черкас. Аналогічна ситуація і з компенсацією пільгових перевезень, декларованих і гарантованих державою. Котрий рік поспіль всі ці витрати фінансуються міським ресурсом. А це, до слова, мільйонні суми.

Міський голова наголошує: і хоча з процесом децентралізації збільшились надходження до бюджету, проте фінансування доданих державою повноважень не покриває реальних потреб. Оскільки зростають видатки на виплату заробітних плат бюджетникам (освітянам, працівникам медичної, культурної, соціальної, спортивної та інших галузей міста), сплати комунальних послуг тощо.

Крім того, існуючі механізми «ручного керування» з розподілу коштів Дорожнього фонду вже два роки поспіль лишають наш обласний центр без жодної копійки надходжень:

– Це питання ми неодноразово піднімали на засіданнях Асоціації міст України, акцентуючи на непрозорості процесу з розподілу коштів Дорожнього фонду. Адже податки, які платять черкаські водії, відправляються до державного бюджету, звідки повертаються до обласного. І розпорядженням лише однієї людини – голови Черкаської ОДА – розподіляються по районам на ремонт дорожнього покриття. За останні два роки Черкаси відправили близько шести мільйонів доларів податків до Дорожнього фонду, натомість – не отримали жодних субвенцій з області на оновлення міських доріг. Тож всі ремонти проїжджих частин та тротуарів у Черкасах виконуються винятково ресурсом міського бюджету, – повідомив Анатолій Васильович.

Під час бесіди з пані Сюзан К’ютор Анатолій Бондаренко, як міський голова та керівник регіонального відділення Асоціації міст України, наголосив на відкритості та сприянні міської влади Черкас у співпраці з колегами з інших міст та країн світу. А також висловив готовність продовжувати відповідну роботу й надалі.

У свою чергу, почесна американська гостя з приємністю відзначила діяльність Асоціації міст України:

– Можу сказати, що у порівнянні з іншими країнами світу Україна має гарні перспективи. Зростає інтерес також з боку інвесторів, які зацікавлені вкладати кошти і відривати бізнес у ваших регіонах. Добре, що у вас є така асоціація, яка переймається дотриманням прав українських міст. Розумію, що це – нелегкий і тривалий процес, – зауважила пані Сюзан К’ютон.

Водночас акцентувала на подальшій підтримці Місії USAID в Україні міських ініціатив та реалізації спільних проектів у різних сферах життєдіяльності та розвитку громад.

Зокрема, з діяльністю представництва USAID в Україні усі черкасці та гості нашого міста зможуть ознайомитись вже цієї суботи, 14 вересня, в «Інформаційному містечку USAID», яке діятиме з 11-00 до 17-00 по вул. Лазарєва в рамках святкування Дня міста.

У підсумку зустрічі Анатолій Бондаренко подарував шановній гості пам’ятні сувеніри про Черкаси.

Залиште коментар