Артур Савін: «Перешкоджання будівництву на Козацькій – виключно політичне питання»

Артур Савін: «Перешкоджання будівництву на Козацькій – виключно політичне питання»

У рамках «боротьби» із забудовою Митниці група депутатів, які з недавніх часів стали опозиційними до міської влади, перешкоджає будівництву п’ятиповерхового будинку на перехресті вулиць Козацької та Героїв Дніпра. Сьогодні кілька з них, “озброївшись” підтримкою активістів, приїхали на будівельний майданчик, аби дізнатися, чому там досі ведуться роботи.

Нагадаємо, що рішенням сесії Черкаської міської ради, що відбулася 10 серпня, було скасовано містобудівні умови для ПП “ІБК “Будгарант” при тому, що будівництво погоджене всіма дозвільними документами і почалося ще в червні. Тож, рішення депутатів компанія нині оскаржує в суді.

Після цього була ініційована позапланова перевірка цього будівництва Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю ЧМР, за результатом якої було виявлено ряд порушень: генпроектувальник передав замовнику проект з порушенням містобудівної документації, вихідних даних для проектування об’єктів містобудування, будівельних норм, держстандартів і правил.

Саме з приписом ДАБК активісти й приїхали «інспектувати» будівельників.

Представники забудовника впустили їх на територію будівництва та зазначили, що готові виконати припис та зупинити будівництво після того, як прийде відповідне підтвердження. При цьому вони вважають зауваження в свій бік притягнутими за вуха.

«У нас є всі дозвільні документи на будівництво. А відповідно до припису, основним недоліком нині є те, що у проекті немає огорожі даху. Це нонсенс, адже у нас тільки виконуються фундаментні роботи», – прокоментував припис представник забудовника Сергій Софіянчук.

На сьогодні інвестори вже вклали в будівництво цього будинку близько 10 мільйонів гривень і якщо «полювання на відьм» закінчиться для них великими збитками, будуть вимагати їх відшкодування.

Як пояснив кореспонденту “ПРО ГОЛОВНЕ” директор департаменту архітектури та містобудування ЧМР Артур Савін, багатоквартирна забудова території Митниці передбачена Генеральним планом міста. Висотність будівель вказана в зонінг-плані. Територію, на якій будується саме цей будинок було віднесено до малоповерхової забудови (до трьох поверхів). Але там також зазначено, що уповноважений орган може надати спеціальне  погодження на збільшення поверховості. Таке погодження й надала містобудівна архітектурна рада, до якої входять провідні архітектори міста. Відповідно, компанія отримала містобудівні умови й проводила будівництво п’ятиповерхового будинку цілком законно.

«Збільшити поверховість цієї забудови – це ініціатива архітекторів міста, адже забудовнику зводити малоповерхові будинки навіть простіше. Не можна допустити, щоб Митниця забудовувалася котеджами, а люди блукали між ними, натикаючись то на будівлі, то на паркани. Багатоповерхова забудова створює привабливий силует забудови міста. Зараз він вимальовується при переїзді дамбу. До того ж набагато зменшується площа забудови, є можливість гарно впорядкувати територію майданчиками,  пішохідними проходами, до тогож, все це робиться за кошти інвестора», – пояснив свою позицію Артур Савін.

Він також зазначив, що в перешкоджанні цьому будівництву відслідковується лише політика  та маніпуляції певних осіб, які, використавши невдоволення частини жителів сусідніх будинків, хочуть отримати політичні дивіденди.

Залиште коментар