Авторський майстер-клас із акварельного живопису провели в ЧДТУ

Авторський майстер-клас із акварельного живопису провели в ЧДТУ

У четвер, 22 лютого, у Черкаському державному технологічному університеті відбувся унікальний авторський майстер-клас від старшого викладача кафедри дизайну ЧДТУ, учасника всеукраїнських та регіональних виставок, майстрині живопису, графіки, батіку та сучасних видів розпису текстилю, членкині Черкаського осередку Спілки дизайнерів України Тетяни Куліш. Про це інформує прес-служба ЧДТУ.

Оскільки переймати навички живопису зібрався суто жіночий колектив та ще й незадовго до весни, то й темою заняття, символічно, стали ніжні квіти – тюльпани, які з’явилися на українській землі зі стародавньої Персії.

Натхненна майстер-класом художника з Клайпеди (Литва) Сергія Лисого, що пройшов наприкінці минулого року на кафедрі дизайну ЧДТУ, Тетяна Куліш запалилася бажанням поділилася таємницями живопису в техніці акварелі з охочими.

Майстриня ретельно готувалася до відповідальної події, розробляючи різні підходи до створення краси за обмежений проміжок часу з допомогою власних дітей. На підтвердження сумлінної підготовки, пані Тетяна продемонструвала роботи сина та доньки, від яких всі присутні були у захваті та не могли дочекатися миті взяти до рук пензлики.

– Сьогодні акварельний живопи снабуває неабиякої популярності, – наголосила на початку зустрічі Тетяна Анатоліївна– Зараз активно проводяться пленери, міжнародні та всеукраїнські виставки. До речі, наприкінці травня я хочу влаштувати виставку акварельного живопису в Черкасах і запросити до участі всіх художників нашого міста.

Перед зануренням у неймовірний світ художнього мистецтва, Тетяна Куліш розповіла про різновиди інструментів та матеріалів, зокрема пензлів, фарб, полотен, ознайомила з класичними техніками виконання робіт та показала елементарні вправи для початківців.

Учасниці майстер-класу, посміхаючись, згадували шкільні уроки малювання, пильнуючи за кожним рухом майстрині та дослухаючись до кожного її слова й водночас намагаючись відтворити побачене і почуте на полотні. Спостерігаючи за тим, як дивовижно оживають тюльпани, помічаючи, як змінює барви картина, відчуваючи магію, яку творить акварель, виникало нестримне бажання зупинити миттєвість, аби повністю розчинитися у незвіданому світі художнього мистецтва.

Тюльпани на полотні поволі вбирали у себе потаємні переживання, відтінки роздумів, заповітні мрії, підсвідомі бажання, мимоволі звільняючи від стресу, тягаря буденності та негативної енергії.

Кілька годин по тому, новонароджений квітник вразив усіх калейдоскопом барв, унікальністю та красою.

На завершення зустрічі, надихнувшись неймовірними роботами Тетяни Куліш та власними творіннями, всі учасниці написали спільну сонячну, квіткову картину – символ єднання, згуртованості та одвічної весни.

Художниці-початківці надзвичайно вдячні завідувачу кафедри Наталії Романенко за гостинність, Тетяні Куліш за час, майстерність, енергію і віру в чудовий результатта асистентам-помічникам Олександру Шепенькову й Олені Галицькій за допомогу і підтримку!

Майстер-класи з акварельного живопису від Тетяни Куліш набудуть продовження для всіх охочих вже з 1 березня 2018 року. Саме майстерність і творчість – є тими рисами, які вирізняють кафедру дизайну ЧДТУ серед мистецьких осередків Черкащини!

Прочитайте ще:

Залиште коментар