«Батьківщина» проголосувала за захист людей в умовах поширення епідемії коронавірусу

«Батьківщина» проголосувала за захист людей в умовах поширення епідемії коронавірусу

Партія «Батьківщина» одноголосно підтримала законопроєкти №3219, 2538, 2539, 3220, що дозволять захистити громадян і оперативно реагувати на виклики, які постали сьогодні перед державою у зв’язку з поширенням коронавірусу.

Зокрема, закон №3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» передбачає: проведення закупівель товарів, робіт і послуг для протистояння коронавірусу за спрощеними процедурами; стовідсоткову передоплату за такі товари, роботи й послуги; звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ на лікарські засоби, медичне обладнання для запобігання виникненню та поширенню коронавірусу; контроль з боку Кабінету міністрів щодо цін на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари.

Документом також передбачається можливість роботи з дому для працівників, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки; надання права власникам змінювати режими роботи органів, установ, підприємств.

Згідно з законом №3219, Кабмін зобов’язаний у тижневий термін встановити доплати у розмірі 200% до зарплат медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах по ліквідації захворювання серед людей на коронавірус. Також передбачені доплати окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльності.

Варто зазначити, що законом прописується адміністративна відповідальність за самовільне залишення місця обсервації особою, яка може бути інфікована хворобою COVID-19, а також підвищення кримінальної відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.
«Найголовніше – ми доручили уряду забезпечити контроль за цінами на ліки та соціально значущі товари. Це важливе питання, яке турбує людей! Встановили доплати медичним працівникам у розмірі 200% заробітної плати. Забезпечили недопущення припинення виплат житлових субсидій. Ми зробили гарну справу.

Продовжуймо! Ми сьогодні об’єднались для того, щоб протистояти пандемії», – наголосив народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко, коментуючи ухвалені у Верховній Раді закони

Залиште коментар