«Батьківщина» зареєструвала постанову про скасування продовження дії закону про особливий статус Донбасу

«Батьківщина» зареєструвала постанову про скасування продовження дії закону про особливий статус Донбасу

Народні депутати від «Батьківщини» Альона Шкрум та Ігор Луценко зареєстрували Проект Постанови про скасування президентського закону, яким на рік продовжено дію закону про особливий статус Донбасу.

«Абсолютно ненормальним шляхом ухвалено закон, яким  на один рік продовжується дія закону про особливий статус Донбасу (Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», який був ухвалений в 2014 році)», – повідомила Альона Шкрум.

За її словами, дія відповідного документу мала завершитися 18 жовтня, але сьогодні рішенням Верховної Ради його пролонговано.

«Рішення парламенту – це БПП, «Народний фронт» та Опозиційний блок. Депутати цих політичних сил дали ключові голоси – 229», – повідомила депутат від «Батьківщини».

Як наголосила політик, рішення було ухвалено після того, як до сесійної зали кинули димові шашки.

«Згідно до Закону про Регламент, Андрій Парубій мав зупинити це і оголосити  перерву, оголосити засідання Регламентного комітету. Але він нічого цього не зробив, хоча й визнав, що мав це зробити. Через порушення Регламенту депутати  мають право та повинні подавати постанови щодо результатів голосування, які ухвалені з порушенням Закону «Про Регламент ВРУ». Після цього упродовж 2 днів спікер парламенту не має права підписувати цей закон. І це знову ж таки згідно з Регламентом! Ми зареєстрували постанову, але, не дивлячись на неї,  Андрій Парубій порушив закон і підписав», – обурилася політик.

Альона Шкрум заявила, що «Батьківщина» домагатиметься, навіть мінімальної, але все ж таки поваги до Закону України.

Залиште коментар