Безвіз посилив трудову міграцію – П. Шевченко

Безвіз посилив трудову міграцію – П. Шевченко

Протягом останніх років на підприємствах області гостро відчувається дефіцит працівників, особливо робітничих кваліфікацій. Безвіз посилив трудову міграцію. Молодь, яка пройшла навчання, стажування за різними програмами в успішних країнах, володіє іноземною мовою, адаптується до життя в зарубіжжі. Сьогодні вже неактуальне питання створення робочого місця, стало нагальним, як зберегти виробництво. Заробітна плата, значно вища середнього показника по країні, не вирішує проблему. Про це йшла розмова на засіданнях правління об’єднання роботодавців та Ради Федерації профспілок області за участі керівників підприємств, повідомляє голова Федерації профспілок області Петро Шевченко.

Проблема виникла не за один рік. При масовому скороченні працюючих в 90-х роках минулого століття внаслідок закриття виробництв, їх приватизації, у власників (роботодавців) не було проблем з працівниками. Високий рівень безробіття дозволяв платити низьку зарплату, максимально використовувати тіньові схеми оподаткування, застарілу виробничу базу, мати надприбутки. Світова економічна криза в 21 столітті, неконкурентність вітчизняного виробника, закритість ринків збуту продукції, демографічна ситуація та старіння кадрів стали викликами для економіки країни.

Звернувся до соціальних партнерів (роботодавців, влади) щодо проведення засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради за участі керівників промислових, аграрних підприємств, закладів професійно-технічної освіти, депутатів обласної ради з питання зайнятості населення та підготовки кадрів для економіки області. Потрібна зміна державної політики в трудових відношеннях, соціальна відповідальність бізнесу, детінізація економіки, підвищення купівельної спроможності населення, не субсидії та пільги, а справедлива зарплата, пенсії.

Очільник профспілок області наводить цифри: в області проживає більше 1 млн 220 тис. жителів, зокрема, економічно активного населення (15-70 років) 573 тис.осіб, 411 тис. пенсіонерів. Середньооблікова кількість штатних працівників (по юридичних особах із кількістю працівників 10 і більше) складає 220 тис.осіб, в т.ч.103 тис.осіб працює в бюджетній сфері, 48 тис. підприємців -фізичних осіб, а застрахованих осіб всього – 266 тис. осіб.

Заборгованість з виплати заробітної плати становить 73 млн.грн, з них 56 млн.грн на економічно активних підприємствах.

Залиште коментар