Більше 7 тисяч кубів сміття вивезли комунальники із черкаських кладовищ

Більше 7 тисяч кубів сміття вивезли комунальники із черкаських кладовищ

У Черкасах завершилися поминальні дні. На 11 кладовищах побували тисячі людей, аби провідати місця спочинку своїх родичів.

Для того , щоб усе відбулося на достойному рівні, як цього вимагав міський голова Анатолій Бондаренко, комунальним службам довелося виконати чималий об’єм роботи. Передусім, цвинтарі необхідно було очистити від сміття. Як повідомив директор комунального підприємства «Комбінат комунальних підприємств» Анатолій Бейн, під час підготовки до поминальних днів з черкаських кладовищ вивезли більше 7 тисяч кубометрів непотребу.

«Працівники нашого підприємства працювали у дві зміни. У поминальну неділю із 5 ранку до 7.30 повивозили з кладовищ останні машини сміття. До речі, вчасно прибрати місця спочинку нам допоміг новий сміттєвоз, нещодавно придбаний за бюджетні кошти», – зазначив Анатолій Бейн.

Окрім цього, було виконано ще багато видів робіт. На кладовища завезли воду, відремонтували колонки, водоводи, побілили бордюри, відремонтували і пофарбували туалети і контейнери для сміття, встановили сміттєві урни, де це було необхідно – покошена трава. Нині ж працівники КП продовжують вивозити сміття з кладовищ, яке залишили черкащани вже після поминальних днів.

«Кожного року відвідуємо могилки дідуся і бабусі на 4 кладовищі. Цьогоріч сподобалося, що з’явилися нові урни для сміття. Все чистенько, прибрано. Єдине, що громадські туалети на черкаських кладовищах, м’яко кажучи, далекі від європейських стандартів. Над цим міській владі треба ще попрацювати. Проте, згадуючи, коли ще декілька років тому біля кладовищ взагалі не було ніяких туалетів і доводилося шукати якісь кущики, хочеться подякувати і за такі», – зауважила черкащанка Ірина Іваненко.

Для зручності громадян міська влада організувала міські громадські перевезення у поминальну неділю. До кладовищ можна було швидко і без перешкод доїхати маршруткою чи тролейбусом. А заради уникнення заторів дороги біля кладовищ були перекриті для приватного транспорту. Утім авто з людьми з інвалідністю та ті, які мали спеціальний пропуск, могли доїхати до самих цвинтарів.

«Побували із сім’єю у поминальну неділю на кількох кладовищах. Задоволені, як був організований рух громадського транспорту. Він ходив буквально через кожні 5 хвилин. Аби дістатися з 2-го до 5-го кладовища, скористалися тролейбусом. Це обійшлося недорого і дозволило зекономити час та сили. Чула, що були деякі проблеми із підвезенням на 6 кладовище. Громадського транспорту там було недостатньо, і люди змушені були йти пішки від «Екватора» близько 3 км. Радила б нашим владцям наступного року подбати про підвезення людей у тому місці», – поділилася враженнями черкащанка Олена Марченко.

Загалом поминальні дні пройшли у Черкасах спокійно і без ексцесів.

Залиште коментар