Близько 1000 бігунів з усієї України взяли участь у черкаському півмарафоні

Близько 1000 бігунів з усієї України взяли участь у черкаському півмарафоні

Другий черкаський півмарафон відбувся у неділю, 15 жовтня. Цьогоріч у забігах взяло участь близько 1000 людей, 70% учасників – гості з інших українських міст, пише in.ck.ua.

Наймолодша учасниця змагань – Меланія Самуйлик, їй всього 2 роки. А найстарший ранер – Юрій Воробйов, нещодавно чоловіку виповнилось 84 роки. Він – ветеран праці ПАТ “АЗОТ”, керівник і засновник клубу “Ритм” у Черкасах. Чотири учасники цього клубу посіли у півмарафоні призові місця. Сам же Юрій вчора пробіг 10 км за 1 годину 47 секунд.

“Я бігаю десь 60 років. З членами нашого клубу брав участь у марафоні у Франції, Словаччині, Хорватії, Польщі, Німеччині та країнах СНД. За останнє двадцятиліття я пробіг 58 міжнародних марафонів. Зараз такий вік, що пробіг дистанцію в 10 км, хоча міг би пробігти й півмарафон, бо почуваю себе нормально. Головне у бігові – це ритм. Для кожного віку і кожної людини він свій. Як водій відчуває машину, так і організм треба відчувати. Коли у мене є час, бігаю по 15 км, за місяць виходить 200-300 км. Мене підтримує дружина. Біг – це мої ліки”, – зазначив Юрій Воробйов.

Черкаське марафонське містечко розташувалося на Соборній площі, тут була і стартово-фінішна зона півмарафону. Біговою трасою став бульвар Шевченка – з вулиці В’ячеслава Чорновола до парку “Сосновий Бір”.

В рамках спортивних забігів було декілька дистанцій: 21,0975 км – власне півмарафон, естафета (5 км+5 км+5 км+6,1 км) для підготовлених, 10 км для любителів, 3 км для початківців, 1000 м та 300 м для дітей.

“Я бігаю другий рік у “Running Club Poltava”. Захотілося приїхати в Черкаси, тому що сама я з Черкаської області, з міста Звенигородка, а в Полтаві живу понад 30 років. Цього разу пробігла 10 км за 1:04:36. Я бігаю майже кожен день. Буває, що за тиждень пробігаю 90 км. Колись починала з нуля, мені було важко пробігти навіть кілометр. Навіть не уявляла, що колись зможу пробігти понад 20 км. Я бігаю й отримую від цього велике задоволення, впевненість у собі. У 60 років відчуваю себе більш молодою, ніж у 20-30 років. Для мене біг – це такий запал, я цим живу! Я біжу для драйву, для адреналіну, мене це заводить. Хочу довести самій собі, що я можу”, – зауважила учасниця забігу (на 10 км) із Полтави Людмила Ставінська.

Організатор змагань – компанія “New Run”, а генеральний партнер – “Нова Пошта”. Подія відбулася за підтримки міської ради та міського голови Черкас. Черкасці та гості з інших міст бігли разом із чемпіонами: у півмарафоні взяли участь призер Чемпіонату України та учасниця Чемпіонату Світу з гірського бігу Марія Радько, учасник Олімпійських ігор в Ріо Ігор Русс, учасник Олімпійських ігор у Лондоні Іван Бабарика, майстер спорту міжнародного класу з тріатлону Олексій Сюткін. До забігів долучилися й черкаські політики.

Деякі учасники їздять на бігові заходи по всій Україні. Для них організатори підготували гран-прі – це 4 півмарафони в різних містах України. У цій категорії взяв участь Андрій.

“Сьогодні у мене “personal best” – найкращий час за всі мої півмарафони. Пробіг 21,0975 км за 1:31:41. Було дуже вітряно, через це трохи збавлявся темп, погода трошки завадила. Я бігаю 3 роки. За цей час взяв участь у 16 півмарафонах. У Черкасах я вперше. Ця дистанція відрізняється від інших, тому що ми бігли однією вулицею – туди й назад. В інших же місцях це було коло по місту, багато вулиць. А тут лише одна частина бульвару. Бігти туди й назад, коли бачиш одне й те ж саме – не дуже цікаво. На біг це, звісно, не вплинуло, але тепер треба ходити дивитися місто. Сьогодні біг за любов”, – розповів Андрій Кульченко.

Фінішери отримали медалі. Наприкінці заходу чоловіків і жінок окремо нагороджували за віковими категоріями та дистанціями. Всі призери отримали грошові або цінні призи.

Прочитайте ще:

Залиште коментар