Борги по сплаті аліментів дітям мають 8 тисяч черкащан

Борги по сплаті аліментів дітям мають 8 тисяч черкащан

В Україні створено реєстр злісних неплатників аліментів, куди автоматично потрапляють всі, хто має заборгованість за три і більше місяців. На сьогодні в реєстрі 8 тисяч жителів Черкаської області, виносяться постанови про  встановлення тимчасового обмеження боржників у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання.

Про це учора на прес-конференції заявив начальник Головного територіального
управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк.

“Наприклад, заборона на виїзд закордон автоматично змусила замислитися всіх заробітчан, або ж тих батьків, які знаходять гроші на елітний відпочинок, а дитині не платять. Те ж саме стосується позбавлення права на керування автомобілем. Нерідко чоловіки нелегально підробляють таксистами, займаються вантажними перевезеннями або ж користуються автомобілем для ведення власної справи, – розповів Олександр Свіренюк. – Впливають на боржників і виїзди мобільних груп Головного територіального управління юстиції, під час яких наші спеціалісти залишають повідомлення, попереджають про посилення відповідальності за несплату аліментів, складають акти про перевірку майнового стану та описують майно. Після того як мобільна група здійснила виїзд до неплатників аліментів у с.Білозір’я Черкаського району, вже за кілька днів на рахунки надійшло 57 тисяч гривень, заборгованих раніше дітям”.

Неплатник аліментів з Черкас, у якого під час чергового рейду мобільної групи  ДВС в кінці березня описали будинок та земельну ділянку, за словами начальника управління юстиції, погасив усю заборгованість, а це 81,5 тис грн.

“Цей чоловік розлучилися з першою дружиною у 2008 році, коли доньці був лише рік. Державні виконавці описали та арештували квартиру і земельну ділянку боржника. За кілька днів на рахунок ДВС від боржника надійшло 83,7 тис, бо він заплати наперед за 1,5 місяці, тож арешт з його майна було знято”, – підтвержує він ефективність роботи ДВС прикладом.

Загалом з початку року ДВС області стягнуто 45,6 млн грн. на користь майже 16 тисяч дітей.

Залиште коментар