Битву під Корсунем 1648 року реконструювали на Черкащині (Відео)

Битву під Корсунем 1648 року реконструювали на Черкащині (Відео)

За сценарієм у баталії зійшлися війська Богдана Хмельницького та Речі Посполитої. Стріляли з мушкетів та билися на шаблях. На Черкащині реконструювали битву під Корсунем, яка відбулася в травні 1648 року. Це одна з найуспішніших битв під проводом Богдана Хмельницького. Про це пишуть на сайті “5 канал“.

Під залпи гармат та постріли мушкетів реконструктори відновлюють один з епізодів Корсунської битви. За сценарієм, у баталії зійшлися війська Богдана Хмельницького та Речі Посполитої.

Реконструктор Віталій Литвин каже: “Відбивалися, хто чим міг, хто шаблею, хто зубами гриз”. Щоб битва відповідала історичним реаліям, реконструктори звернулися до науковців. Ті консультували на підставі інформації, здобутої під час розкопок на місці битви під Берестечком, яка відбулася на три роки пізніше корсунської.

Олекса Руденко, президент ГО “Департамент воєнно-культурної антропології”, розповідає: “Якраз поле битви при Берестечку дало матеріал для реконструкції, адже там під час розкопок знайшли купу речей епохи Національної визвольної війни Б. Хмельницького, самої битви при Берестечку, і ми мали можливість відновити предмети згідно з археологічними знахідками”.

Однострої та зброю під назвою ожига реконструктори виготовили власними силами. Цю зброю в Західній Європі називали органом смерті, адже ожига робить одночасно 10 залпів.

Історики наголошують: битва під Корсунем у 1648 році тривала декілька днів. Завершилася вона повним розгромом польського війська.

Станіслав Степенькін, завідувач історичного музею Корсунь-Шевченківського заповідника, каже: “Як поляки увійшли в цей яр, то козаки перекопали дорогу. Коли передні зупинилися, то задні на них наступили, хтось почав розвертатися, хтось почав лізти на гору, виникло сум’яття, ланцюги порвалися і в цей час із бугрів на них напали українці й татари, табір розбили на три частини і всіх знищили”.

Після цієї битви Богдан Хмельницький став гетьманом війська Запорізького. А в Україні розпочалася національна визвольна війна.

Прочитайте ще:

Залиште коментар