Бюджети громад Черкащини недоотримують кошти з акцизного податку

Бюджети громад Черкащини недоотримують кошти з акцизного податку

Кабінетом Міністрів України підготовлено  проект постанови «Про внесення змін до Порядку зарахування частини податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2018 році». По багатьох  містах, селищах та селах України  у 2 півріччі 2018 року спостерігається зниження часток зарахування акцизу у порівнянні з 1 півріччям 2018 року (постанова КМУ по розподілу на 1 півріччя 2018 року від 28.02.2018 № 116).

Як інформує Економіка сьогодення, на Черкащині зменшення частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у ІІ півріччі відбулось у восьми ОМС, які є членами Асоціації міст України, а саме: містах Кам’янка, Тальне, Жашків, Умань, Золотоноша, смт Буки, селах Іваньки та Білозір’я.

 «Значну частину надходжень до бюджету Камʹянської міської ОТГ складає акцизний податок. За рахунок міського бюджету в 2018 році утримуються всі заклади освіти, що розташовані на адмінтериторії громади, соціальна сфера, фінансуються первинні заклади охорони здоров’я та здійснюється благоустрій населених пунктів. Крім того, міський бюджет утримує  будинок творчості, станцію юних техніків, музичну та спортивну школи, які територіально розташовані у м.Камʹянка.

На даний час, бюджет має дефіцит по освітній субвенції на 2018 рік в розмірі 5,1 млн. грн, а дефіцит коштів міського бюджету по позашкільним та дошкільним закладам освіти більше 1,0 млн. грн. Зменшення частки зарахування акцизного податку в 2,5 рази приведе до зменшення бюджету громади на 1,5 млн. грн., що в свою чергу негативно вплине на соціально-економічний розвиток громади», – говорить член правління АМУ, заступник голови Черкаського РВ АМУ, голова Камʹянської міської ОТГ  Володимир Іванович Тірон.

Консультант з бюджетних питань Черкаського РВ АМУ Олександр Шокот зазначає:

«В загальному по області  з 85 ОМС, які отримують акциз від пального, по  41 місцевому бюджету в проекті постанови зменшено частку акцизу та, як наслідок, можливе недоотримання коштів, які могли би бути спрямовані на соціально-економічний розвиток населених пунктів. Не дивлячись на це в пояснювальній записці до проекту  зазначено, що вона сприятиме належному фінансовому забезпеченню місцевих бюджетів у 2018 році і позитивно вплине на соціально-економічний розвиток регіонів. Наразі органи місцевого самоврядування вже направили звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням доручити Державній фіскальній службі проаналізувати і визначити причини та фактори, які вплинули на зменшення частки для зарахування частини акцизного податку на пальне до їх місцевих бюджетів у порівнянні з першим півріччям 2018 року».

Прочитайте ще:

Залиште коментар