Юлія Тимошенко: Парламентська республіка на чолі із канцлером – найбільш ефективна для країни

Юлія Тимошенко: Парламентська республіка на чолі із канцлером – найбільш ефективна для країни

Юлія Тимошенко впевнена, що парламентська форма правління із канцлером на чолі уряду є найкращою для України.  Відповідну модель необхідно закріпити у новій Конституції.

Про це вона заявила під час презентації концепту Нової народної Конституції, над яким працювали близько 100 фахівців на чолі із лідером «Батьківщини».

«Правильно організована парламентська форма правління є на порядок сильнішою за президентську. І більшість успішних і розвинутих країн світу мають саме парламентську форму правління, водночас відсталі країни – президентську, яка є неефективною і концентрує владу в одних руках», – сказала голова фракції у Національній академії наук України.

Представлений командою Тимошенко концепт передбачає, що головну відповідальність за розвиток країни нестиме  очільник уряду – канцлер. Ним стане лідер списку політичної сили, що переможе на виборах.

«Таким чином і канцлера, і парламентську більшість народ обиратиме всенародно. Це найсильніша форма виборів, тому що буде лідер виконавчої влади, і відразу – лідер більшості, на яку він спирається – без торгів, без шантажу, без корупції», – пояснила вона.

Задля ефективної роботи уряду парламентські вибори пропонується проводити у два тури. До другого виходять дві політичні сили, що здобудуть найбільшу підтримку, а його переможець отримує 226 місць – мінімальну однопартійну більшість. Паралельно – пропонує Тимошенко – потрібно зменшити прохідний бар’єр.

«Усі охочі партії зможуть піти на вибори до парламенту, при цьому прохідний бар’єр буде знижено, щоб дати можливість зайти до парламенту молодим політикам», – сказала політик.

Парламентська опозиція мусить отримати реальні важелі контролю діяльності парламентської більшості через віце-спікера, голів комітетів, керівника Рахункової палати та реально працюючі слідчі комісії.

І все ж головний контроль за роботою Верховної Ради здійснюватиме напряму суспільство. Автори Нової народної Конституції пропонують наділити громадян правом ініціювати дострокові вибори депутатів за наслідком референдуму за народною ініціативою.

Прочитайте ще:

Залиште коментар