Через незрозумілу позицію Держказначейства 12 тисяч черкаських дітей можуть залишитися без харчування

Через незрозумілу позицію Держказначейства 12 тисяч черкаських дітей можуть залишитися без харчування

Черкасам загрожує соціальний вибух: 12 тисяч дошкільнят можуть залишитися без харчування через те, що Держказначейство не пропускає платежі.

Це було повідомлено журналістам на прес-конференції, яку провели директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин та голова бюджетної комісії ЧМР Юрій Тренкін, передає кореспондент “ПроГоловне“.

 

«У Черкасах нараховується 54 дошкільні навчальні заклади, в яких виховують 11 243 дітей. Торік у травні було укладено тристоронній договір (між департаментом економіки, департаментом освіти та ТОВ «Каштан плюс») на суму понад 42 млн гривень. З цієї суми використано понад 19,5 млн. гривень. Ми підготували додаткову угоду, за якою можна було б працювати далі, згідно з тим, що зараз місто живе за 1/12. Але Держказначейство зайняло незрозумілу позицію: платежі не проводять, відмову також не надають», – пояснив Ігор Волошин.

 

Проблеми з казначейством стосуються не лише дитячого харчування. До 15 січня, поки місто жило і без бюджету, і без рішення про фінансування за принципом 1/12, проблеми платежів стосувалися і утримання доріг, і оплати послуг енергетиків, але постачальники йшли назустріч міській владі і погоджувались почекати проплат. Проте кожен підприємець має свій «запас міцності». І у Галини Олексенко, керівниці ТОВ «Каштан плюс», цей запас добігає кінця.

 

«Міська рада вже має заплатити мені 3 200 тис гривень. Я домовляюсь з постачальниками, надаю їм гарантійні листи, взяла кредит на півтора мільйони, але протриматись можу ще 4-5 днів», – сказала Галина Олексенко.

 

Досі вона самотужки вирішувала проблему, тому ніхто в місті не підозрював про загрозливу ситуацію, що склалася з дитячим харчуванням. Але за тиждень може бути надто пізно.

«Я патріот свого міста, я не хочу, щоб нас знову на всю Україну всі телеканали прославили з негативного боку. Але моїх зусиль вже не вистачає», – додала вона.

Голову бюджетної комісії Юрія Тренкіна найбільше обурює те, що Держказначейство не надає аргументованої відмови в проведенні проплат.

«Бо немає жодних юридичних підстав нам відмовити, – підкреслює він. – Сьогодні ми можемо залишитись без дитячого харчування,  а завтра ось знову обіцяють снігопади, і підприємці не виведуть техніку прибирати дороги. Бо з ними ситуація аналогічна. Ми їм надзвичайно вдячні, що досі вони погоджувались чекати оплати їхніх послуг, але завтра й їхні ресурси можуть скінчитися».

Представника Держказначества в Черкаській області Альону Буслову вже запрошували на засідання бюджетної комісії міськради. Сьогодні також відбулось чергове засідання цієї комісії. Можливо, патову ситуацію вдасться вирішити.

Прочитайте ще:

Залиште коментар