Чергове засідання ради з питань безпеки відбулося в Черкасах

Чергове засідання ради з питань безпеки відбулося в Черкасах

Як інформуються у департаменті соціальної політики, днями там відбулося засідання ради з питань безпечної життєдіяльності населення в м. Черкаси. На ньому йшлося про рівень виробничого та невиробничого травматизму нашого міста й стан профілактики харчових отруєнь населення, зокрема при вживанні грибів, м’яса та риби.
На засідання ради були запрошені, серед іншого, керівники та відповідальні за охорону праці особи підприємств і установ, де у 2017 році сталися нещасні випадки, для повідомлення про виконані заходи, розроблені комісіями з розслідування нещасних випадків.
В.о. начальника відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Черкаси Ірина Савенко повідомила, що в І кварталі 2017 року спостерігається тенденція до збільшення рівня виробничого травматизму. За цей час на підприємствах міста сталося 9 нещасних випадків, у тому числі 1 випадок зі смертельним наслідком. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року кількість страхових нещасних випадків та кількість травмованих збільшилась на 200 % (із 3 до 9).
Начальник відділу праці та соціального партнерства управління розвитку соціальної сфери департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Юлія Кондратенко доповіла про проведений аналіз невиробничого травматизму за перші три місяці. Так, у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року кількість нещасних випадків збільшилась на 84 випадки, кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком зменшилась на – 1.
Загалом у місті впродовж першого кварталу 2017 року зареєстровано 4797 нещасних випадків невиробничого характеру, внаслідок яких загинуло 32 особи (із них – 1 дитина до 14 років).
Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби в м. Черкасах Ольга Савенко та заступник директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Надія Гетьман повідомили, що показники захворюваності населення на гострі кишкові інфекції в місті значно перевищують середні по області. Загострилася ситуація із захворюванням на ботулізм, причина якої криється у недотриманні технології виробництва, умов зберігання та реалізації продукції, і не лише в невеличких торговельних майданчиках, але й в окремих великих мережах супермаркетів. Від початку року в області зареєстрували 3 випадки захворюваності на ботулізм, внаслідок яких постраждало 4 особи, три з них – померли.
Ситуація щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції, захворювань людей на ботулізм ускладнюється тим, що в Україні діє спеціальний режим здійснення державного нагляду (контролю), а саме, Законом України від 03.11.2016 № 1728-VІІІ «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», яким встановлено мораторій на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності до 31 грудня 2017 року.
Фактично планові перевірки фахівцями Держпродспоживслужби роботи суб’єктів господарювання, віднесених до всіх ступенів ризику (високого, середнього та низького) щодо їх відповідності вимогам санітарного законодавства, в 2017 році здійснюватися не будуть.
За інформацією департаменту соціальної політики

Залиште коментар