Черкаська “Батьківщина” виступає проти відкриття ринку землі

Черкаська “Батьківщина” виступає проти відкриття ринку землі

«Батьківщина» послідовно виступає проти відкриття ринку землі, проти великих агрохолдингів, за підтримку фермерства, малого та середнього сільгоспвиробника. Адже фермерський уклад сільського господарства є найбільш ефективним у світі.  Про це заявив голова Черкаської обласної парторганізації Анатолій Бондаренко.

Натомість замість того, аби допомагати українським фермерам стати на ноги та бути конкурентноздатними, у Верховній Раді нині активно обговорюється питання щодо Закону про ринок землі, яким фактично продається територія нашої держави.

«Законопроектом, зокрема, передбачено неадекватне обмеження на продаж землі в одні руки – 200 тисяч гектарів! А це означає, що всі землі в межах, скажімо, нашої області будуть сконцентровані в двох-трьох руках. У жодній країні світу такого немає», – зауважив Анатолій Бондаренко.

Він також звернув увагу, що Україна має 42 мільйони гектарів сільськогосподарської землі – це 72% території України. Тож, фактично, такий законопроєкт сприяє розпродажу нашої країни. Особливо це небезпечно у зв’язку із воєнними діями на Сході країни.

«Закон не встановлює запобіжників від продажу землі іноземцям, а відтак через підставні схеми за участі українських компаній земля може опинитися в руках іноземців, в тому числі і з країни-агресора. Наші хлопці гинуть за нашу землю на Сході, а влада хоче просто її продати», – зауважив Анатолій Бондаренко.

Він також наголосив, що значна частина українців виступають проти продажу землі. Так, оприлюднені дані соціологічного дослідження групи «Рейтинг» свідчать, що 73% українців проти продажу землі, 81% проти продажу її іноземцям, 74% – за «земельний» референдум.

На Черкащині велика кількість рад усіх рівнів ухвалили звернення до Президента і парламенту з вимогою не допустити запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення.

Зокрема, 1 жовтня на позачерговій сесії Черкаської обласної ради депутати більшістю голосів підтримали звернення до керівництва держави про недопущення запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення.

4 жовтня депутати Черкаської міської ради на засіданні сесії проголосували за ініційоване фракцією «Батьківщина» звернення до керівництва країни щодо продовження мораторію на продаж землі.
По всій Україні прокотилися акції протесту фермерів і дрібних сільгосппідприємців з вимогою відкликати законопроєкт №2178-10, яким влада планує відкрити ринок землі в Україні.

Так вчора, 11 листопада, на мітинг проти дій влади щодо впровадження земельної реформи черкаські аграрії вийшли та перекрили трасу Черкаси-Золотоноша-Бориспіль (в районі села Піщане), а також виставили на трасі сільськогосподарську техніку.

Голова обласної парторганізації повідомив, що фракція «Батьківщина» у Верховній Раді голосуватиме проти відкриття ринку сільськогосподарської землі і робитиме все можливе, щоб не допустити ухвалення цього закону.
Партія і її лідер Юлія Тимошенко вимагає провести Всеукраїнський референдум, на якому українці мають вирішити, можна чи не можна відкривати ринок сільгоспземлі.

Залиште коментар