Черкаські енергетики розчищають лінії електропередач від гілок дерев

Черкаські енергетики розчищають лінії електропередач від гілок дерев

Більше 3000 кілометрів повітряних ліній розчистили працівники Товариства за минулий рік. Енергетики ПАТ «Черкасиобленерго» постійно ведуть масштабну роботу з розчищення трас ліній електропередачі від гілок дерев і зелених насаджень, як в населених пунктах, так і за їх межами. Таким чином, забезпечуючи надійне електропостачання споживачам. Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Черкасиобленерго».

– Обрізка дерев, в першу чергу, потрібна для запобігання аварійним ситуаціям. Є „Правила охорони електричних мереж”, згідно з якими люди, які порушують охоронні зони і висаджують зелені насадження під лініями електропередачі, можуть нести адміністративну та кримінальну відповідальність. В містах і населених пунктах у кожного дерева є господар, який повинен видаляти сухостойні дерева, вирізувати сухі й поломані гілки, забезпечувати ненаближення гілок дерев на недопустиму відстань до електропроводів. У відповідності до цих же правил ми маємо один раз на рік перевіряти лінії. Зокрема, Золотоніським РЕМом нині проводиться розчистка близько 30-ти кілометрів ліній електропередачі щомісяця, – зазначив головний інженер Золотоніського РЕМ Анатолій Шупан.

Роботи з розчистки повітряних ліній ведуться регулярно незважаючи на погодні умови, але населення не завжди розуміє їх значущість для надійного та безперебійного електропостачання.

– Мешканці не завжди добре ставляться до наших дій. Звинувачують, що обрізаємо не там і не так, як їм хочеться. При цьому, самі висаджують дерева під лініями електропередачі, що категорично заборонено. Ми, в свою чергу, проводимо планові розчистки впродовж цілого року: взимку, навесні, влітку та восени, і сподіваємось, що місцеве населення буде з розумінням до цього відноситись, оскільки це робиться для їх блага. Краще зараз відключити лінію на короткий час, ніж щоб потім через аварію цілий район залишився знеструмленим на невідомий час, – прокоментував майстер дільниці повітряних ліній Черкаського міського РЕМ Юрій Лубко.

Тому ПАТ «Черкасиобленерго» просить черкащан ставитися до цих надважливих робіт з розумінням.

Нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства, а саме: ст. 28 Закону України „Про благоустрій населених пунктів”, п.4 „Правил охорони електричних мереж”, утримання зелених насаджень, в тому числі і в охоронних зонах повітряних ліній, повинні здійснювати власники зелених насаджень. Відповідно до „Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України” відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними покладається:

– на підрозділи органів місцевого самоврядування;
– на підприємства (на території яких знаходиться насадження);
– власників присадибних та прилеглих ділянок.

Залиште коментар