Черкаські рятувальники нагадують правила поведінки під час перебування на кризі

Черкаські рятувальники нагадують правила поведінки під час перебування на кризі

Саме у період відлиги, небезпека перебування на кризі перетворюється на смертельну загрозу. Про таку небезпеку яскраво засвідчив останній випадок, що стався 30 січня в Канівському районі. Під час риболовлі на місцевому ставку, під лід провалився чоловік. На щастя, рибалку-відчайдуху врятували небайдужі перехожі. Про це повідомляє прес-служба Управління Державної служби України з НС у Черкаській області.

Щоб уникнути подібного лиха, нагадати про реальну небезпеку та перевірити дотримання заходів безпеки на водоймищах області, рятувальники Черкащини щодня проводять профілактичні рейди водоймами в усіх районах області. Черговий такий рейд за участі співробітників Управління ДСНС та водолазної групи аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління відбувся, 1 лютого на правобережжі Дніпра в акваторії Черкас.

Те, що довелось побачити рятувальникам, і вразило і водночас жахнуло усіх учасників. Адже важко уявити, що люди добровільно здатні не лише наражати себе на таку небезпеку, а й зневажливо ставитися до власного життя. Не зважаючи на метеорологічні умови, які вплинули і на товщу і на міцність криги, охочих випробувати долю було багато.

Користуючись нагодою рятувальники, спілкуючись із любителями підлідної риболовлі, наголосили на елементарних правилах безпеки перебування на кризі. Нагадали як перевіряти міцність криги , як обирати безпечний шлях, яким чином діяти у випадку, коли раптом опинився у воді.

Приємно, що серед місцевих рибалок достатньо таких, що знають основні правила безпеки під час виходу на кригу.

«Виходячи на лід, необхідно мати при собі мотузку та пішню, щоб можна було перевірити товщину льоду, а також, як правило, виходи на замерзлі водойми потрібно не одному, щоб у разі небезпеки можна було допомогти один одному», – розповів місцевий рибалка Роман.

Вручаючи рибалкам інформаційні листівки, фахівці Служби порятунку ще раз звернулися з проханням бути обережними та обачними під час перебування на кризі.

Також слід зазначити, що у весь період льодоставу водолази АРЗ СП Управління чергуватимуть та патрулюватимуть узбережжя Дніпра, аби не лише попередити надзвичайні події, а й за потреби вчасно прийти на допомогу.

Залиште коментар