Черкаські рятувальники під час пожежі вперше застосували тепловізор (відео)

Черкаські рятувальники під час пожежі вперше застосували тепловізор (відео)

Вперше, під час ліквідації пожежі, рятувальники застосували спеціальну тепловізійну камеру, – спеціальний прилад, який в залежності від поставлених завдань, дозволяє на безпечній для пожежних відстані, у вогні та диму, приміщеннях із складним плануванням знаходити людей, а також осередок пожежі. Про це повідомляє речник Управління ДСНС Черкаської області Костянтин Проценко.

Такі тепловізори вже давно стали буденною річчю для багатьох пожежних команд майже всіх країн ЕС та США.
Аналіз бойових дій пожежних підрозділів США доводить, що застосування таких приладів дозволяє на 100% правильно визначити напрямок бойових дій, на 60% швидше виявляти осередок загорання, з’ясувати ступінь нагріву стін, визначати безпечні маршрути пересування рятувальників, а головне на 50% ефективніше проводити пошуково-рятувальні роботи у задимлених приміщеннях.

За статистикою, середній час роботи пожежних у задимленому приміщенні складає 20-25 хвилин. За цей час вони повинні у важких психологічних та часто фізичних умовах, суцільного задимлення, високих температур та впливу відкритого вогню обстежити приміщення, знайти та провести евакуацію у безпечне місце потерпілих.

Тепер, застосовуючи тепловізор можна істотно, до 10 хвилин, скоротити час на виконання таких завдань. В екстремальних умовах пожежі, коли час порятунку часто вимырюэться секундами це безумовно важливий фактор.

 

Залиште коментар