Черкаські роботодавці заплатять майже 66 млн штрафу за неоформлених працівників

Черкаські роботодавці заплатять майже 66 млн штрафу за неоформлених працівників

На Черкащині 57 підприємців отримали штрафи за неоформлених робітників на загальну суму 66 млн 089 тис. 100 грн. Про це йдеться на сайті Управління Держпраці в Черкаській області.

Таку астрономічну суму штрафів було виписано за 10 місяців поточного року. Тільки в жовтні інспектори Управління винесли 8 постанов про застосування фінансових санкцій на суму 1 млн 228 тис. 590 грн.

Нагадаємо, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника чи уповноваженого ним органу та повідомлення територіального органу Державної фіскальної служби.

Роботодавцю загрожує штрафна санкція, якщо:

  • працівника фактично допущено до роботи без оформлення трудового договору;
  • трудові відносини роботодавцем підмінено цивільними;
  • працівника оформлено на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;
  • заробітна плата (винагорода) виплачується без нарахування та сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

У спільних заходах з детінізації трудових відносин беруть участь представники місцевих управлінь Держпраці, Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, органів місцевого самоврядування, а також соціальні партнери – профспілкові організації та об’єднання роботодавців.

Прочитайте ще:

Залиште коментар