Примус до мобілізації: законодавці пропонують 300 тисяч штрафу, заборону бути ФОП і брати кредити
16.03.2024
Для осіб, які не пройшли у відведений термін верифікацію або не з’явилися до ТЦК після отримання повістки, пропонується ціла низка покарань.
В оновленому законопроєкті про мобілізацію, який усе ще обговорюють у профільному комітеті Верховної Ради, з’явилися пропозиції, які передбачають для примусу військовозобов’язаних, що не з’явилися до ТЦК після отримання повістки, величезні штрафи (до 300 тисяч гривень), блокування виїзду за кордон, позбавлення права вести діяльність як ФОП та навіть брати кредити впродовж 10 років. Повідомляяє ТСН.ua.
Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов, опублікувавши на своїй Facebook-сторінці так званий “концепт мобілізації”.
У пропозиціях, які прописали законодавці, йдеться про верифікацію, яку повинен пройти військовозобов’язаний упродовж 120 днів від дати затвердження Кабміном нормативно-правового акту, а також після впровадження електронного кабінету. Тоді вони повинні отримати сертифікат військовозобов’язаного – аналог військового квитка – і мати його в електронному або паперовому вигляді.
Для осіб, які не пройшли у відведений термін верифікацію або не з’явилися до ТЦК після отримання повістки, пропонується ціла низка покарань.
Після першої неявки військовозобов’язаним загрожує штраф у розмірі 100 тисяч гривень з попередженням виконати обов’язок упродовж 2 тижнів.
Ігнорування такого попередження загрожує додатковим штрафом у розмірі 200 тисяч гривень та застосуванням обмежень через адмінсуд – блокування виїзду за кордон, позбавлення водійських прав і права вести діяльність як ФОП, скасування всіх державних допомог і субсидій та заборона брати кредити впродовж 10 років.
Мобілізацію пропонується проводити через ТЦК та ЦНАП, а також (за бажанням військовозобов’язаного) через електронний кабінет.
Вручення повістки може відбуватися як фізично так і в електронному вигляді. Датою отримання електронної повістки вважатиметься час її відкриття в електронному кабінеті.
ТЦК, ЦНАП та ВЛК повинні працювати щодня без вихідних від 8 ранку до 8 вечора із впровадженням електронної черги.
З іншими новаціями, які пропонують законодавці, можна ознайомитися в таблиці:
За словами журналіста Юрія Бутусова, для нього “ця концепція незрозуміла”.
“В її основі має бути спочатку план мобілізації, терміни, порядок обліку, порядок ротацій, час на бойову підготовку мобілізованих і програма підготовки. Бо без цих параметрів замість вирішення проблеми та відповідальності за долі й життя людей буде чергова політична декларація”, – написав він, закликавши висловлювати свої думки щодо опублікованих пропозицій.
Однак, як запевняє ТСН.ua член комітету з питань нацбезпеки, оборони і розвідки, народний депутат від “Слуги народу” Олександр Федієнко, оприлюднений документ і вказані там норми є неправдою.
“Все що на скрині, не відповідає дійсності”, — відповів нардеп та доповнив: “Жодна норма що в таблиці у комітеті не розглядалась”.
Сам же Юрій Бутусов заявив, що даний документ є концепцією мобілізації, яка розглядається у Парламенті і під яку планується виписати черговий законопроєкт.