Черкаські школярі розробили унікальний проект громадського простору

Черкаські школярі розробили унікальний проект громадського простору

Заступник міського голови Черкас Ігор Волошин ознайомився із презентацією проекту громадського простору від «Kiborgs.UA» гімназії номер 9. Про це він розповів на своїй сторінці у фейсбуці.

“Учасники команди «Kiborgs.UA», які активно готуються до нового сезону чемпіонату з робототехніки FLL на тему «City Shaper – формуй місто», презентували мені свій проект. Напередодні я завітав до них у гості, аби дізнатися більше про напрацювання гімназистів.

Цього року учасники чемпіонату в усьому світі вирішують проблему зростаючих мегаполісів і розбудови розумної, зручної та доступної інфраструктури для мешканців міст. «Кіборги» зупинилися на напрямку відсутності громадського простору для дітей у великих містах, що максимально забудовані та переповнені автомобілями. Вони знайшли вихід із такої ситуації – пропонують використовувати міжбудинковий простір, в якому розташовувати спеціальні конструкції за кілька метрів від землі, таким чином залишаючи простір для пішоходів чи автомобілів. На цих конструкціях можна розміщувати сучасні, екологічні, розумні дитячі майданчики.

Гімназисти кілька місяців досліджували цю проблему та працювали над її вирішенням, спілкувалися з експертами в сфері архітектури, дизайну, будівництва тощо. Вони за підтримки архітектора Станіслава Кікотя не лише спроектували цей громадський простір в спеціальній програмі, але й роздрукували на 3Д-принтері зразок. Будівельники погодили подібний проект і відзначили, що його варто використовувати, та бажано враховувати одразу під час зведення житлового будинка.
«Кіборги» відзначають, що в світі ще не використовували подібні конструкції як громадський простір, тому їхня розробка – унікальна.

Тож гімназисти звернулися до мене з проханням розповісти про їхній проект у виконкомі та місцевим забудовникам, щоб він не залишився просто ідеєю, але й міг втілитися в життя в нашому місті.

Цієї суботи, 25 січня, відбудеться регіональний чемпіонат FLL, де «кіборги» презентуватимуть свій проект суддям турніру”, – повідомив Ігор Волошин.

Залиште коментар