Черкаські теплопостачальники розповіли, чим обґрунтоване підвищення тарифів на опалення

Черкаські теплопостачальники розповіли, чим обґрунтоване підвищення тарифів на опалення

Нещодавно Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла рішення про підвищення тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для всіх своїх ліцензіатів. Нові тарифи почнуть діяти з 01 січня 2019 року. Видання «Про головне» поцікавилося у надавачів послуг теплової енергії у м.Черкаси, звідки взялися такі тарифи.

Голова правління ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» Віктор Олексенко

«Ми всі знаємо, що з 1 листопада вартість газу для населення підвищилась на 23,5%. Таке підвищення ціни газу до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду задля продовження фінансової співпраці ЄС з Україною. Але не тільки газ, підвищилися ціни також на вугілля та воду, яка використовується на виробництві. Оскільки паливна складова в тарифах на теплову енергію становить більше 70%, то відповідно таке підвищення ціни газу відобразилось і на розмірі тарифу на опалення та гарячу воду. Для виробників теплової енергії зміни у тарифах – це вже заключний етап після підвищення складових тарифу, – зазначає Віктор Володимирович.

Серед основних чинників, які вплинули на формування тарифу: підвищення ціни на природний газ для населення, зменшення обсягів реалізації теплової енергії, підвищення ціни на вугілля і на транспортні послуги залізниці. Окрім паливної складової в структурі тарифу міститься вагома частка умовно-постійних витрат – це і ремонт обладнання, послуги виробничого характеру з експлуатації обладнання, сировина і матеріали на технологічний процес, заробітна плата працівників підприємства, податки та інші обов’язкові платежі.

До всього, підвищення тарифів на транспортування теплової енергії для КПТМ «Черкаситеплокомуненерго ЧМР» на понад 23% також вплинуло на вартість тарифів на теплопостачання від Черкаської ТЕЦ. Адже, відповідно до укладених договорів, КПТМ «Черкаситеплокомуненерго ЧМР» надає ПРАТ «Черкаське хімволокно» послуги з транспортування теплової енергії.

З метою приведення витрат на паливо, електроенергію, витрат на оплату праці у відповідність до встановлених законодавством норм, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) провела перерахунки тарифів на теплову енергію та на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води для ПРАТ «Черкаське хімволокно».
Встановлення економічно обґрунтованих тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, на рівні, який покриває всі витрати в собівартості цих послуг, є вимогою законодавства України, зокрема статті 10 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та статті 20 Закону України «Про теплопостачання».

Незважаючи на підвищення тарифу на теплопостачання для населення, відповідно до постанови НКРЕКП на 21%, тарифи у м.Черкаси від ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» залишаються одними з найнижчих по Україні. За даними Мінрегіону, у деяких обласних центрах країни діючий наразі тариф на такому рівні, який буде у нас лише після підвищення. (див. табличка 2).
Особливістю Черкаської теплоелектроцентралі є комбіноване виробництво теплової та електричної енергії. Паливом для виробництва енергії є природний газ та вугілля, що дозволяє працювати Черкаській ТЕЦ більш економічно, за рахунок чого і вдається тримати тариф на такому рівні», – підсумував Віктор Олексенко.

Директор КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради Павло Карась

«Постановою Кабміну від 19 жовтня 2018 року № 867 змінено ціну на природний газ. Вона піднялася на 23,5%. За таких обставин не можливо було не піднімати тарифи.

Адже це призвело б до збитків підприємства в частині розрахунків за природний газ. Якщо не підняти тариф, це означає, що через місяць не буде тепла, оскільки НАК «Нафтогаз» не дасть нам газ. Якщо ми залишимося без номінації, то не зможемо надавати послугу.
Хочу зазначити, що ми вже маємо збитки за листопад і за грудень. Адже газ подорожчав із 1 листопада, а тарифи піднімуться тільки з 1 січня. І ці збитки регулятор нам буде покривати аж у кінці опалювального сезону або й у міжопалювальний період.

У складовій нашого тарифу змінили тільки складову природного газу, більше ніякі складові ми не піднімали. Підвищилася вартість і покупної теплової енергії від Черкаської ТЕЦ, оскільки у них теж в розрахунку є природний газ. Тариф ми підняли на 17,9%. З них паливна складова становить 91%.

Окремо слід сказати і про систему розрахунків комунального підприємства з НАК «Нафтогаз». Справа в тому, що, незважаючи на те, що ми ще не отримали кошти від наших споживачів, ми вже повинні до 25 числа поточного місяця проплатити за паливо.

Хочу зазначити, що наші ціни не найвищі в Україні, а середні. Слід враховувати, що тарифи нам затвердив державний регулятор. А є міста, де їх затверджувало місцеве самоврядування. Це такі міста, як Житомир, Луцьк, Івано-Франківськ, Київ. Мало того, що в них тариф підвищився вже у листопаді, так він ще й вищий за наш. Приміром, у Луцьку вартість гігакалорії становить 1512,35, у Кропивницькому – 1852,82, тоді як у нас – 1365,44.

Тож хочу підкреслити, що тарифи в нас цілком обґрунтовані».

 

Залиште коментар