Черкаській дівчинці зробили 5 пересадок шкіри після ураження струмом (відео)

Черкаській дівчинці зробили 5 пересадок шкіри після ураження струмом (відео)

13-річній Кароліні Петренко, яку 9 вересня вразило струмом, зробили 5 пересадок шкіри. Дівчинка вже самостійно дихає, рухає кінцівками. Про це Суспільному повідомив завідувач опікового відділення Першої міської лікарні Черкас Володимир Цапенко. Нагадаю, у вересні на залізничній станції «Цвіткове» дівчинка вилізла на цистерну, щоб зробити фото та доторкнулася до дротів.

Декілька разів на день дівчинка виконує фізичні вправи. У палаті медики продовжують підтримувати температурний режим +36 – +38 градусів. Зі слів лікаря-анестезіолога Андрія Руденка, Кароліні постійно вводять ліки внутрішньовенно, аби нормалізувати її стан.

«На фоні того лікування, яке вона отримує, вдалося стабілізувати її тиск, сатурацію, тобто ті проблеми, які ми мали на початку, їх вдалося ліквідувати. Проте на даний момент, вона продовжує отримувати дороговартісне лікування антибіотиками. На даний момент, ми продовжуємо мати септикотоксимію. Це стан інтоксикації, який розвивається, на фоні опікової хвороби».

Кароліна Петренко в лікарні перебуває півтора місяця. Весь цей час із дівчинкою поруч її рідна тітка – Юлія.
«Наче болі вже не такі, як раніше були. Раніше судоми були, підкидало її. Зараз трохи припинилося. Ми стараємося, дуже стараємося. Ніжки розробляємо, ручки розробляємо, масажі робимо всякі».

Жінка розповідає – мама дівчинки за кордоном на заробітках.
«Тато до нас приїжджає кожен день, буває через день, бо він же на роботі. Що заробив, те привозить. Мама три рази нам скинула й все. Так СМС пише й все».

У Кароліни було вражено опіками 70 відсотків тіла. За час перебування в лікарні їй зробили п’ять пересадок шкіри, розповідає завідувач опікового відділення Володимир Цапенко.
«Планується ще мінімум, одна. Мінімум, одна. Можливо, більше. Зараз залишилося тільки 5 відсотків ран, які потребують пересадки шкіри. Решта ран загоєна. Практично загоєна верхня половина тулубу. Обличчя, шия, рани вже загоїлися».

Повністю реабілітуватися вона зможе не раніше, ніж за два роки, – додає Володимир Цапенко.
«Дуже багато спеціалістів бере участь у лікуванні дитини. Педіатри, імунологи, бактеріологи, наші анестезіологи, і ми не останні коліщата у возі. Якщо все буде йти без ускладнень, то, сподіваюсь, тижні через три ми завершимо лікування».

Зі слів тітки, щодня на лікування Кароліни витрачають від восьми до п’ятнадцяти тисяч гривень. В операційний день – ця сума сягає 25 тисяч.

Залиште коментар