Тільки після навчання: у черкаському ТЦК пояснили нову вимогу закону про мобілізацію

Мобілізовані в Україні проходять обов’язкове навчання, терміни якого залежать від обраного фаху.

 

Кого відправляють на навчання та що відбувається після видачі повісткирозповів на “Українському радіо Черкаси” заступник начальника Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Роман Скрипник.

 

Зі слів полковника Скрипника, від 1 лютого 2024 року в Україні заборонено направляти військових, яких мобілізують напряму до військових частин. Всі військові проходять тільки через навчальні центри або центри перепідготовки Збройних Сил України:

 

“Коли виписується бойова повістка, формується пакет документів, в бойовій повістці розписується, у яку команду він призначається, о котрій годині він повинен прибути на відправку. Після цього він прибуває до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, або відділу”.

 

Також з лютого на території України знову зʼявився термін “добровольці”, додав Скрипник:

 

“Знову запрацював такий вислів, як доброволець. У кожному відділі, в кожному ТЦК заведені журнали добровольців, які фіксуються. Це всі ті військові, які прийшли і виявили бажання проходити військову службу в тій чи іншій військовій частині на тій, чи іншій військово-облікової спеціальності. Після фіксації, людина так само проходить процедуру, як і при мобілізації: проходить військово-лікарську комісію, профтестування. І вже потім представники Територіальних центрів комплектування беруть до уваги побажання цього військового зобов’язання і визначають, в який навчальний центр він буде направлений для проходження той чи іншої військової підготовки”.

Джерело: Суспільне Черкаси

Залиште коментар