Черкаський архітектор ініціює реконструкцію Пагорба Слави

Черкаський архітектор ініціює реконструкцію Пагорба Слави

Лауреат Шевченківської премії в галузі архітектури Леонід Кондратський вважає за необхідне докорінно змінити зовнішній вигляд однієї з візитівок Черкас – меморіального комплексу Пагорб Слави. Про це повідомляє “Нова Доба”.

На думку архітектора, вже протягом кількох років меморіал перебуває у незадовільному стані, а спроби його «оновити» центральну фігуру комплексу чорною фарбою лише погіршили ситуацію. Сама ж 9-метрова скульптура Батьківщини-матері, встановлена 1977 року, вже відхилилася від центральної вісі на 4 градуси.

До 75-річчя Перемоги над нацизмом, яке відзначатиметься 2020 року, архітектор пропонує знести насип, а скульптуру залишити на існуючому стрижневому фундаменті, який має бути укріпленим та опорядженим. На вивільненій площі автор пропонує утворити оглядовий майданчик, до якого вестимуть сходи з підніжжя. Існуючий там горельєф з іменами загиблих у боях за місто, на думку автора, має бути перенесеним праворуч до могил Героїв Радянського Союзу, що утворить цілісну композицію. Також архітектор вважає, що скульптурі необхідно повернути колір, звичний усім протягом чотирьох десятиліть.

На прохання журналістів, безпосередньо у редакції, Леонід Кондратський швидкоруч виконав ескіз оновленого меморіалу. Кошторис робіт складає 5 мільйонів гривень.

Листа із пропозиціями та розрахунками вже направлено голові Черкаської ОДА.

Борис Юхно

Залиште коментар