Черкаський суддя, підозрюваний у хабарництві, повернувся до роботи

Черкаський суддя, підозрюваний у хабарництві, повернувся до роботи

Суддя Апеляційного суду Черкаської області Володимир Пономаренко повернувся до роботи після затримання на хабарі, незважаючи на відкриту проти нього справу. Про це повідомляє сайт 368.media.

Суддю Пономаренко затримали в серпні 2018 року після отримання ним 30 тис. гривень хабара. За ці гроші він обіцяв вплинути на рішення про непритягнення одного з жителів Черкас до відповідальності за керування автомобілем в нетверезому стані.

Повідомлення про підозру черкаському судді складав Генеральний прокурор Юрій Луценко. 11 вересня Вища Рада правосуддя відсторонила Пономаренка від займаної посади до 27 жовтня. Після закінчення терміну відсторонення Спеціалізована антикорупційна прокуратура подала клопотання про продовження цього терміну ще на місяць. ВРП задовольнила клопотання. Після закінчення вже продовженого терміну ВРУ більше не приймала подібних рішень. Згідно ст. 64 закону «Про Вищу Раду правосуддя», ГПУ не може повторно звертатися з клопотанням про продовження терміну усунення. Однак частина перша цієї статті дозволяє продовжити відсторонення судді на 2 місяці. САП не скористалася цією можливістю.

Згідно зі змінами в декларації судді, за січень цього року він заробив 160 тис. гривень зарплати. У той же час в ГПУ повідомили, що кримінальне провадження ще не закрите.

Залиште коментар